V rozvojových zemích internet v noci “spí”

Earth

Uznáváme, že nadpis může být trochu zavádějící, protože internet a velký bratr nikdy nespí (haha). Přesto jsme si jej dovolili v nadsázce použít. Oproti vyspělým státům totiž internet v rozvojových zemích skutečně vykazuje známky spánku. Studenti z univerzity v Kalifornii si dali práci a každých 11 minut “pingnuli” miliardu IP adres po dobu dvou měsíců. Z odezvy a získaných dat následně sestavili mapu, která ukazuje, jak se internet využívá v různých částech světa v denních a nočních hodinách. Zatímco ve vyspělých státech je pokles v noci menší, v Asii, Jižní Americe či východní Evropě panuje “noční klid”. Výzkumníci analyzovali, proč tomu tak je.

internet-sleeps2

Asi málo kdo z nás vypíná přes noc svůj domácí router, ten tak běží 24 hodin 7 dní v týdnu. V rozvojových zemích se však mnohem častěji lidé připojují z internetových kaváren, které mají otevírací hodiny, tím pádem je noční provoz menší.

The Internet ze seriálu IT Crowd. The Internet ze seriálu IT Crowd.

Tým vytvořil video, které celý proces názorně demonstruje. Pokud tedy chcete žít mimo síť, už víte, kde je nejlepší místo.

Vypínáte na noc internet, router, smartphone nebo další “online elektroniku”?

Zdroj: Endadget

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)