TOPlist

Muskův nový produkt má změnit svět! Starlink Mini je nový přenosný satelit

Musk představil Starlink Mini
  • Elon Musk představil nový zajímavý produkt
  • Starlink Mini je přenosný satelit třeba do batohu
  • Podle Muska má doslova změnit svět

Na sociální síti X okomentoval Elon Musk nový produkt SpaceX se slovy, že změní svět. Ten má stát přibližně polovinu ceny standardní verze Starlink a jejího předplatného, ale stále umožnit sledování klidně několika 4K streamů současně. Co tím Musk myslel? Nový přenosný satelit Starlink Mini, který svou velikostí připomíná spíše notebook než parabolu s přístupem k internetu kdekoli se zrovna nacházíte.

Starlink Mini je neuvěřitelně lehký. Váží jen lehce přes 1 kilogram, což je asi 60 % hmotnosti standardního satelitu Starlink. I přes to se ale může chlubit maximální rychlostí stahování až 100 Mb/s. V průměru spotřebuje kolem 20 až 40 W a nabíjet se dá i z powerbanky. Ta však bude potřebovat nabíjecí výkon minimálně 100 W. První satelity Mini dorazí k zákazníkům v červenci a cílit mají nejen na cestovatele.

Musk představil Starlink Mini

V současnosti oblíbený produkt společnosti SpaceX pro satelitní internet Starlink pohání více než 6000 satelitů na oběžné dráze. Ty pak využívá kolem 3 milionů lidí ve 100 zemích. Popularita Starlinku ale rychle roste, a tak přibývá počet uživatelů i států.

Mohl by se podle vás stát Starlink Mini revolucí v připojení k internetu na cestách?

Zdroj: The Verge

Jakub Jan Ondráček
O Autorovi - Jakub Jan Ondráček

Jakub je studentem gymnázia, kterého fascinují moderní technologie. Zajímá se především o operační systémy Android i iOS, elektromobily a umělou inteligenci. Velkou vášeň ale cítí… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)