Inteligentní kontaktní čočky od Googlu

bolt320

Není tomu tak dávno, co se Google pochlubil speciálními kontaktními čočkami, které mají být primárně určeny pro diabetiky. Tito lidé, kteří jsou závislí na přístrojích, které jim měří cukr, by se tak mohli v budoucnu těchto krabiček zbavit a používat pouze kontaktní čočky, které dokáží měřit hladinu cukru v krvi díky slzám. Jak se zdá, Google má s kontaktními čočkami i jiné plány, protože byl odhalen patent Bolt této společnosti, který ukazuje inteligentní čočky se senzory všeho druhu.

kontaktní čočky

K dispozici by měl být senzor tlaku, světla, tepla, vodivosti a elektrického pole. Čočky mají sloužit hlavně pro ovládání nositelných zařízení, jako jsou náramky, hodinky nebo třeba Google Glass. Vyloučené není ani ovládání ostatní elektroniky a to za pomocí mrkání oka. Jak si můžete všimnout z nákresu, všechny senzory jsou umístěné mimo zorné pole oka. Google tímto patentem disponuje již od roku 2012 a vzhledem k posledním únikům informací, ve vývoji značně pokročil. Velkou neznámou je prozatím napájení kontaktních čoček. Prozatím se hovoří o využití sluneční nebo tepelné energie, popřípadě by energii čočky získávaly skrze rádiové vlny. I přesto, že se čočky se senzory vyvíjí minimálně 2 roky, nevypadá to, že by se v blízké budoucnosti tato technologie dostala na trh.

google-smart-lens-2

Možná si někteří z vás pamatují na film Mission Impossible 4: Ghost Protocol, ve kterém se podobná technologie v jedné ze scén využívá pro skenování dokumentů. I tímto směrem se mohou kontaktní čočky vydat.

Zdroj: androidpolice

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek