Huawei P9 Plus s Press Touch displejem vstupuje na náš trh

huawei p9 plus

Huawei P9 je bezesporu povedený telefon, který svou výbavou uspokojí i velmi náročné uživatele. Pokud by vám však výbava základního modelu přeci jen nestačila, zaměřte svou pozornost na model Huawei P9 Plus. Tato novinka právě vstupuje na náš trh a oproti původnímu Huawei P9 přináší několik dílčích vylepšení.

Press Touch a mnohem vyšší cena

Největší změnu oproti běžné P9 představuje u P9 Plus použitý displej. IPS technologie byla vyměněna za AMOLED, úhlopříčka narostla o 0,3″ na 5,5″ a přibylo také Press Touch. Tato technologie umožňuje rozlišit sílu dotyku a poprvé byla představena v telefonu Huawei Mate S. Jediné, co u displeje zůstalo zachováno je FullHD rozlišení, díky čemuž Huawei P9 Plus nabídne jemnost obrazu 401 ppi.

Drobných vylepšení se telefonu dostalo také v oblasti výkonu. Opět se setkáváme s chipsetem HiSillicon Kirin 955, ale tentokrát do rukou dostaneme zařízení se 4 GB RAM a 64GB úložištěm. Původní Huawei P9 sice také existuje v této paměťové variantě, k nám se však oficiálně dováží pouze verze se 3 GB RAM a 32GB interním úložištěm. Poslední změnou, která stojí za zmínku je nepatrně větší baterie s kapacitou 3 400 mAh (oproti 3 000 mAh u P9). Zbylá výbava včetně duálního fotoaparátu nebo pokročilé čtečky otisků prstů je totožná jak u telefonu Huawei P9 Plus, tak i Huwei P9.

Huawei P9 Plus

Huawei P9 Plus

0.2
  • Displej 5,5″, AMOLED, FullHD rozlišení, 401 ppi
  • Procesor HiSilicon Kirin 955
  • RAM 4 GB
  • Fotoaparát Duální, 12 MPx
  • Baterie 64 GB + microSD
  • Cena od 7 743 Kč

A kolik si u nás výrobce za výše popsaná vylepšení naúčtuje? No rozhodně ne málo. Zatímco Huawei P9 se na našem trhu oficiálně prodává za cenu 15 tisíc včetně DPH, za model P9 Plus v šedé Single SIM variantě budete muset z peněženky vytáhnout o 5 tisíc víc – jeho maloobchodní cena totiž byla stanovena na 19 990 Kč s DPH.

huawei P9 Plus

Zaujal vás Huawei P9 Plus, nebo byste raději dali přednost obyčejné “pédevítce”?

 

Zdroj: TZ

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)