Huawei MediaPad X1: Telefon, nebo tablet? (aktualizováno)

Display-of-Mediapad-X1-dealingadget

Společnost Huawei se také zařadila mezi firmy, které naplánovaly představení svých novinek ještě před oficiálním začátkem MWC. Tisková konference odhalila jeden velmi zajímavý tablet s úhlopříčkou 7″ – Huawei MediaPad X1. Tento tablet nabídne 7″ IPS displej s Full HD rozlišením, který podle všeho zabírá až 80% přední strany. Celý tablet má velmi tenké rámečky (2,99 mm) a obecně největší přednost tvoří právě konstrukce. Tablet je malý, lehký a velmi tenký.

EDIT: Doplněny fotografie zařízení přímo z místa!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tisková konference

media-pad-x1

media-pad-x1-2

Tablet je podle společnosti Huawei o 30 % menší než iPad mini a o 16 % menší než Nexus 7. Podobně je na tom porovnání hmotností. Rovněž displej má být kvalitnější než Retina displej v iPadu mini – jas 515 nitů, má být navíc velice úsporný. Přístroj je poháněn čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,8 GHz, který je vyroben 28nm technologií a pochází přímo z dílen čínské společnosti. Jako grafický akcelerátor poslouží čip Mali450.

media-pad-x1-5

media-pad-x1-8

Doposud se mohlo zdát, že mluvíme o klasickém tabletu. Není to ovšem tak snadné a Huawei nám dává na výběr – tablet, nebo telefon? MediaPad X1 disponuje slotem pro SIM kartu a je přizpůsoben k volání či posílání SMS. Můžete jej tedy s klidným svědomím používat místo svého mobilního telefonu. Pokud to ovšem dovolí vaše kapsy. Přístroj by si měl poradit se všemi standardy chytrých sítí včetně 4G LTE Cat4. Velmi zajímavá je také baterie, která nabízí kapacitu 5000 mAh, což je pořádná nálož energie. Tablet by to podle tvůrců mělo udržet při životě kolem 5 dní. Navíc podporuje také zpětné nabíjení, což znamená, že “ixjednička” dokáže nabíjet i další zařízení – třeba nějaký menší mobilní telefon.

media-pad-x1-6

media-pad-x1-7

Dobře je na tom představený přístroj také s pořizováním fotografií – nabídne 13 MPx fotoaparát vzadu a 5 MPx vpředu. Nechybí ani LED blesk pro osvětlení scény. Vnitřní paměť činí 16 GB a lze ji snadno rozšířit skrze paměťové karty MicroSD. Menším zklamáním může být systém – Huawei se přiklonil k poněkud starší verzi Androidu 4.2.2 Jelly Bean.

media-pad-x1-6

media-pad-x1-7

Hardware v bodech

  • displej: 7″, Full HD rozlišení, IPS LCD
  • procesor: čtyřjádrový, 1,8 GHz, HiSilicon Kirin910
  • GPU: Mali450
  • paměť: 16 GB + MicroSD
  • datové sítě: 4G LTE
  • baterie: 5000 mAh
  • hmotnost: 239 gramů
  • OS: Android 4.2.2

Huawei MediaPad X1 by se měl na náš trh dostat v červnu za cenu 10 990 Kč.

 Chcete informace z první ruky? Sledujte nás na sociálních sítích. Nejrychlejší informace z MWC 2014!
Facebook
Google+
Twitter

zdroj: tisková konference, reviews.cnet.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)