Huawei Henry Xu: plány na rok 2014 (rozhovor)

huawei rozhovor hanry xu

Na letošním veletrhu Mobile World Congress v Barceloně jsem měli tu možnost udělat rozhovor s marketingovým ředitelem Huawei Henry Xu. Především nás zajímalo, jaké plány má Huawei pro rok 2014 a čeho se mohou dočkat čeští zákazníci.

SvětAndroida: V jakém duchu se ponese rok 2014 pro společnost Huawei a od kterého produktu si nejvíce slibujete?

henry xu

Henry Xu: V roce 2014 se chceme zaměřit na 4G LTE, ale také na koncová zařízení, jako je například námi představený 7″ phablet Huawei MediaPad X1. Důvodem, proč jsme se rozhodli zaměřit se na 7″ phablet jsou především požadavky lidí. Běžně vídáváme lidi na ulicích, přátele na schůzkách, jak si čtou novinky a další obsah na svých telefonech. Myslíme si, že konzumace obsahu na malém displeji není tak dobrá a pohodlná. Proto chceme nabídnou našim zákazníkům lepší požitek při čtení a konzumaci obsahu, jako má například Kindle od Amazon. Dalším důvodem je velká popularita 4G LTE, mimochodem, my už máme připravenou i 5G technologii. S takto rychlou sítí je velká škoda si nepřehrávat například videa, protože nevyužíváte plný potenciál LTE sítě. Lidé stále častěji využívají své telefony ke sledování videí a tady na velikosti displeje opravdu záleží. Samozřejmě problémem 7″ displeje je telefonování. Když si takto velký telefon přiložíte k uchu, tak se na vás lidé budou dívat a říkat si, že vypadáte srandovně. Takže spolu s phabletem Huawei MediaPad X1 jsme představili i chytrý náramek Huawei TalkBand, který se přes Bluetooth spáruje se zařízením a můžete tak pohodlně telefonovat s vašim 7″ X1 schovaným například v náprsní kapse nebo v tašce. To je tedy důvod, proč jsme vyvinuli Huawei TalkBand současně s Huawei X1. Takže všechny pokroky a inovace, které děláme se snažíme přizpůsobit potřebám lidí, což je pro nás velice důležité. Pokud se tedy mění potřeby uživatelů, musíme se i my měnit. Technologie slouží lidem, dává jim více svobody a pohodlí.

____________________________

SvětAndroida: Dočkáme se i nějakého chytrého příslušenství – náramky, hodinky atd.?

Henry Xu: Jak už zaznělo dříve, společně s Huawei MediaPad X1 jsme přišli i s chytrým náramkem Huawei TalkBand, který se pomocí Bluetooth spáruje s vašim zařízením a poslouží mimo jiné jako handsfree.

Huawei sídlo

SvětAndroida: Čím se letos pokusíte oslovit českého uživatele?

Henry Xu: Komunikace se zákazníky je pro nás velice důležitá. I proto jsme rádi za vás (SvětAndroida), že vás tu máme. Vy jste ti, co sdílí radost z našich produktů s našimi zákazníky. Díky vašemu webu se dozvídáme o reakcích od zákazníků a můžeme jim tak naslouchat jaké jsou jejich potřeby, atd. V současnosti, jelikož je doba internetu, je velice důležité komunikovat přímo se koncovými zákazníky. Mohu vám říct i jiný příběh a tím je e-shop. V Číně máme vlastní e-shopy, které jsou velice populární. Za 1 hodinu jsme prodali i 2000 telefonů. Důvodem, proč můžeme takhle dobře prodávat je to, že sdělíme zákazník před samotným prodejem, že v ten čas a den začneme přijímat objednávky. Zákazník ví, že dané zařízení mu bude vyhovovat nejen po stránce parametrů, ale také svou cenou. Pokud prodáváte přes obchodníky a překupníky, ceny jsou mnohdy podstatně vyšší a lidé už nemají takový zájem, proto je náš vlastní e-shop velice důležitý. Dnes je tedy velice důležité komunikovat se zákazníky na internetu.

Huawei MediaPad X1

SvětAndroida: Plánujete i nějaké masivní promo v České republice, aby se tak o vašich kvalitních produktech dozvědělo co nejvíce lidí?

Henry Xu: Vždy se snažíme oslovit i České zákazníky, do čehož také dost investujeme. Spolupracujeme se všemi vašimi operátory, ale také s vašimi velkými obchodníky, abychom vylepšili naše promo a sdělili našim potencionálním zákazníkům, jaká je opravdová přidaná hodnota našich produktů. Tento rok v tom budeme pokračovat. Našim cílem je vybudovat silné pouto s Českými zákazníky, takže tohle je naše taktika.

huawei-ceatec-5

SvětAndroida: V konkurenčním prostředí je velmi těžké se prosadit a vám se to docela daří. V čem tví strategie vašeho úspěchu?

Henry Xu: Samozřejmě dostupná data hovoří jasně, takže sdílíme stejné pocity jako vy. Snažíme se být v TOP 3 v prodeji chytrých telefonů.  Uvědomujme si, že konkurence je vysoká. Technologie na to již máme a pokud bychom jsem se na to měli dívat právě z pohledu technologií, tak se nacházíme na špičkové úrovni. Co se komunikačních technologií týče, tak jsem na světě jedničkou, proto se teď snažíme zaměřit na komunikaci se zákazníkem a naslouchat jeho požadavkům.

Huawei Talkbandb1

SvětAndroida: Chtěl byste něco vzkázat našim čtenářům?

Henry Xu: Myslím si, že vzkaz je velice jednoduchý :) – chceme s vámi komunikovat a naslouchat vám přímo. Budeme mít vlastní lidi na to, aby komunikovali přímo s vámi. Máme v plánu také vybudovat vlastní e-shopy tak, abychom pokryli celou Evropu. Na základě toho věříme, že by se i Evropští zákazníci mohli podílet na vývoji našich produktů, protože tak se to dnes dělá. Takže tohle je, si myslím, vzkaz pro České čtenáře.

Na celý rozhovor v originálním znění s českými titulky se můžete podívat zde:

www.youtube.com/watch?v=Oi2tgEIxya0

Jak se vám líbí produkty Huawei? Ocenili byste Huawei e-shop v České republice?

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)