Menu

HTC a Samsung budou žalovat Apple kvůli patentům technologie LTE

V posledních dnech se stále více a více začalo hovořit o patentech LTE, které z velké části vlastní Samsung (údajně až 10 % všech patentů, které se této technologie týkají). A proč vlastně? Firmám Samsung a HTC se nelíbí, že jejich patenty porušuje americký gigant Apple. Trnem v oku jsou pro obě “postižené” společnosti nejnovější přístroje iPad a iPhone 5, které se pyšní LTE konektivitou. Společnosti Samsung i HTC potvrdily, že již začínají připravovat všechny potřebné podklady a celá událost půjde k soudu. Patenty však spadají pod princip FRAND, a tak musí Samsung i HTC v případě výhry soudního sporu zachovat spravedlivě a nesmí příliš Apple diskriminovat, což znamená, že se nejspíše firmy domluví na přiměřených poplatcích. Zablokování prodeje tedy není tak pravděpodobné, jak hlásily předchozí zprávy.

Zatím není známo, zda budou společnosti Samsung i HTC určitým způsobem spolupracovat, jisté však je, že právníci Applu budou mít nyní hodně práce (a také peněz).

zdroj: phandroid.com

 

Komentáře

rici

rici

13.9.2012 12:55

a do nich :)

Eag

Eag

13.9.2012 13:02

To je škoda, a já se tak těšil že si to Apple už sežere:-(

uni

uni

13.9.2012 13:17

Zdá se, že než se dohadovat se zmíněnými, tak to prostě představili s vědomím, že si pak trochu připlatí:-)

unavix

unavix

13.9.2012 13:26

No tak snad se jim(jablíčkářům) konečně vrátí to co celou dobu dělali ostatním. Upletli si na sebe bič tak ať s ním teď Samsung a HTC pěkně práská.

Will_Jachar

Will_Jachar

13.9.2012 16:07

Zakázat prodeje úplně jim asi nevýjde, ale zakázat prodeje alespoň po dobu trvání soudu by se jim možná povést mohlo… :D

Champion

Champion

13.9.2012 23:44

Stejně to neni fér… Samsung a HTC vlastní patent na něco pořádnýho, ale nesmí ho pořádně uplatnit. Apple vlastní patent na úplnou kravinu a vysoudí miliony…

Cryogen

Cryogen

14.9.2012 20:17

Apple se jen ohání žalobama na kraviny, ale jak už se říka “kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá” takže teď už se začíná ukazovat, že si to ostatní výrobci nenechají líbit a doufám, že Apple pude doháje.

RSS (komentáře k článku)