HTC a Samsung budou žalovat Apple kvůli patentům technologie LTE

android-vs-apple-eyelk

V posledních dnech se stále více a více začalo hovořit o patentech LTE, které z velké části vlastní Samsung (údajně až 10 % všech patentů, které se této technologie týkají). A proč vlastně? Firmám Samsung a HTC se nelíbí, že jejich patenty porušuje americký gigant Apple. Trnem v oku jsou pro obě “postižené” společnosti nejnovější přístroje iPad a iPhone 5, které se pyšní LTE konektivitou. Společnosti Samsung i HTC potvrdily, že již začínají připravovat všechny potřebné podklady a celá událost půjde k soudu. Patenty však spadají pod princip FRAND, a tak musí Samsung i HTC v případě výhry soudního sporu zachovat spravedlivě a nesmí příliš Apple diskriminovat, což znamená, že se nejspíše firmy domluví na přiměřených poplatcích. Zablokování prodeje tedy není tak pravděpodobné, jak hlásily předchozí zprávy.

android-vs-apple-eyelk

Zatím není známo, zda budou společnosti Samsung i HTC určitým způsobem spolupracovat, jisté však je, že právníci Applu budou mít nyní hodně práce (a také peněz).

zdroj: phandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)