Menu

HP chystá tablet s Androidem

Mnoho z vás si jistě bude pamatovat na obrovský průšvih s přístrojem HP TouchPad s operačním systémem na bázi linuxu – webOS. Z původně vyrobených 270 000 kusů se v úvodu prodalo pouhých 25 tisíc. Důvod? Minimum aplikací, špatná reklama a neatraktivní cena. Není divu, že relativně rychle se HP zbavilo celého webOS a už se k němu později nehlásilo. O jediný rozruch se postarala především výprodejová kampaň, kdy se mohli zákazníci po tabletech za 99 dolarů téměř utlouci.

 

800px-HP_TouchPad

Nyní to HP zkouší jinak. Opět na linuxovém jádru, ale tentokrát s Androidem. Prvním takovým zařízením by měl být zatím nepojmenovaný tablet, ve kterém bude tlouci srdce s nápisem Tegra 4. Bude se tedy samozřejmě jednat o high-endové zařízení a to je zatím bohužel vše, co je veřejně známo. Ač je HP úspěšným výrobcem notebooků, je pravdou, že mu v mobilním segmentu tak trochu ujel vlak – přitom základy měl dobré, stačí si vzpomenout na oblíbené HP iPaq. Zůstává otázkou, zda HP, jehož notebooky si často nachází cestu do business sféry, dostojí svému renomé a nabídne tablet, který bude nabízet i něco víc, než jen klasický jemný displej, dostatek paměti a atraktivní šasi, jak je dnes standardem. Pokud vezmeme v potaz zprávu nVidie, že se Tegra 4 dostane k výrobcům hardwaru v červenci, rozhodně se tedy nového tabletu od HP nedočkáme dříve než na podzim. Prý se ale nemáme obávat, že by HP zanevřelo na tablety s Windows 8.

Zdroj: Readwritemobile

 

Komentáře

uni

uni

17.2.2013 19:02

K těm základům, měl Windows CE PalmPC, které zabil, pak dělal Jordany, ty zabil a nahradil koupivším Compaqem a jeho iPaqy, které úspěšně…zabil. Pak koupil Palm s Palmy a vyhlídkou na WebOS, zabil. Ne, HP neujel vlak, jemu ujelo celé nádraží.

Bruk

Bruk

18.2.2013 9:11

Začínal bych se bát toho, že jakmile to rozjedou s androidem, tak ho zabijou :-D

bkf1

bkf1

18.2.2013 13:07

UNI:
Napsal jsi to spatne… HP nadrazi neujelo, HP ho zabilo :D

RSS (komentáře k článku)