Hackerský nástroj Anti již brzo v marketu

target1

Než se pustíme do popisu samotného nástroje Anti, krátce zmiňme co je to Hack/Hacker. Je to technika průniků do různých systému, která využívá jejich slabiny. Hacker (více na wiki) je specialista, který díky svým znalostem dokáže tyto průniky realizovat. To zdali je tato technika používána v rámci zlepšení bezpečnosti, nebo k odcizení dat je už otázkou druhou a vždy záleží na daném jedinci.

Bylo jen otázkou času, než někdo zveřejní aplikaci, která hledá bezpečnosti trhliny, tak aby je administrátor mohl zavčas odstranit. Dříve to bylo výsadou desktopových počítačů běžících převážně na systému Linux. Proč ale k tomuto účelu nepoužít tu malou placku, kterou nosíte neustále u sebe, a už teď může svým výkonem převyšovat některé klasické počítače.

Aplikaci Anti bych přirovnal k dynamitu, v dobrých rukou bude konat dobro a ve zlých nás může i malinko poškádlit. Anti si klade za cíl velice jednoduchým způsobem odhalovat bezpečnostní chyby ve Wi-Fi sítích a upozornit na ně třeba tím, že Vám na počítači spustí kalkulačku, nebo nechá vysunout DVD mechaniku :)

Aplikace by se měla na marketu objevit příští týden.

target1

Zdroj: www.androidpolice.comwww.forbes.com

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)