Google vyvíjí chytré kontaktní čočky, které pomůžou diabetikům

google-smart-lens-645×430

Pokrok nezastavíš a kromě chytrých brýlí tu za chvíli budeme mít i chytré kontaktní čočky. Nečekejme však navigaci do auta nebo pokec stylu “OK Google”. Tyto kontaktní čočky pomůžou především diabetikům. Kvůli čím dál tím nezdravějšímu životnímu stylu naší civilizace, je jeden člověk z devatenácti diabetik. Firmy, které se zabývají vývojem léků na cukrovku mají nejen velký potenciál na burze, ale zároveň by usnadnily život milionům z nás. Google si je těchto příležitostí vědom, a proto vyvíjí kontaktní čočky, které diabetikům poslouží pro měření cukru v krvi.

google-smart-lens-2

Jak to funguje? Google mezi dvě vrstvy kontaktní čoček zvládl vměstnat miniaturní senzor, čip a anténu, která se postará o přenos informací. Zajímavé je i napájení. Čočky mají tak nízkou spotřebu, že je stačí nabíjet bezdrátově z externího zařízení.

Google není jedinou firmou, která v současné době vyvíjí chytré kontaktní čočky. Například společnost Sensimed a její čočky Triggerfish cílí na pacienty s velkým očním tlakem, což vede ke ztrácení zraku.

google-smart-lens-645x430

Ačkoliv toho chytré čočky zatím příliš nesvedou a jejich využití je především na poli medicíny, jistě si není těžké představit,  kam může budoucí vývoj dospět. A tak možná za chvíli nebudou cool Google Glass, ale Google Contact Lenses.

Zdroj: Android Authority

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)