Google testuje lokální zprávy pro Google Now

google_now_ico

Google Now v současnosti zobrazuje uživatelům celou řadu karet s informacemi. K dispozici jsou například karty pro sport, počasí, o místech v okolí, upozornění na narozeniny kontaktů a celá řada dalších. Ve vybraných zahraničních zemích jsou také připraveny “národní zprávy” (National News), ale dosud chybělo vysloveně lokální zpravodajství, zaměřené na nejbližší okolí. To se ale možná již brzy změní – podle serveru Quartz Google potvrdil, že pracuje na “hyperlokálních” kartách, schopných přinášet uživatelům místní zprávy, odpovídající denní době a aktuální poloze. Informace patrně vyplynula z rozhovoru redaktora Quartzu s produktovou manažerkou Google Johannou Wright.

Zatím jsou tyto karty testovány jen interně a podle dostupných zpráva jsou v počátečních stádiích bety. Kdy budou k dispozici dalším uživatelům zatím nebylo sděleno. Johanna Wright se údajně podělila o krátké info o tom, čeho hodlá společnost dosáhnout s touto novou funkcí: “Dozvídám se věci z mého okolí. Například jsem zjistila, že Miss Mexiko přijela na návštěvu do školy, kam chodí můj syn. Viděla jsem, že Chipotle rozdávali buritos a někdo byl pobodán v parku poblíž mého domu. Je to velmi, velmi cílené na vás a vaše zájmy.”

Google Now podává řadu informací Google Now podává řadu informací

Google Now podává řadu informací Google Now podává řadu informací

Pokud nám Google Now bude umět říct, kde bychom mohli dostat jídlo zdarma, pak to zní přesně jako druh karty, který by nás mohl zajímat :). Držíme palce!

Google Now je v současné době k dispozici pro telefony a tablety s Androidem alespoň ve verzi 4.1 Jelly Bean a vyšší, ale také na iOS přes aplikaci Google Search. V budoucnu bude zřejmě Google Now také k dispozici pro Chrome OS a prostřednictvím prohlížeče Chrome.

Zdroje: Droid Life a Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)