Google Store nově obsahuje sekci pro VR, má to ale háček

Virtuální realita v Google Store

Obchod s referenčními zařízeními Googlu získal novou sekci, která se bude zabývat virtuální realitou. V samotné navigační liště byste sice odkaz hledali marně, ale již na úvodní stránce Google Store na vás vyskočí obrovský banner, který láká k zakoupení některého z VR zařízení. Nyní vás možná zaujala fráze “některého z..”. Ano, Google totiž nenabízí jen Cardboard.

Virtuální realita je velkým trendem už i v Google Store

Cardboard asi nemusíme dlouze představovat. V roce 2014 ho Google představil na své konferenci Google I/O jako jeden z “pátečních projektů” vybraných Googlerů. Cardboard se dostal i k nám, a to zejména prostřednictvím čínských obchodů, skrze některé další kopírující výrobce, výjimečně pak někteří z vás mohli získat originál od Googlu na některém z Google I/O Extended. Ve zkratce se jedná o velmi levné brýle pro virtuální realitu, zhotovené z kartonu. V Google Store je nyní možné je objednat za 15 USD za kus (cca 370 Kč), což je poměrně drahé.

google-cardboard

Nabídka Google Store ale Cardboardem nekončí. Naleznete zde také poněkud vylepšené plastové brýle Mattel View-Master. I do nich pohodlně zasunete smartphone s úhlopříčkou od čtyř do šesti palců. Tentokrát se ale jedná o verzi virtuální reality určené pro děti a cenovka je ještě vyšší, 29,99 USD (cca 750 Kč).

Mattel View-Master - virtuální realita v Google Store

Třetím kouskem, který v oddělení virtuální reality nalezneme, jsou trochu hipsterské brýle Tech C1-Glass VR Viewer. Tyto brýle jsou lehké a přenosné, což je navíc podpořeno ochranným pouzdrem dodávaným v balení. Pravidla pro kompatibilní telefon jsou stále stejná, tedy úhlopříčka od čtyř do šesti palců. V tomto případě zůstala cenovka stejně vysoká jako v případě Cradboardu, tedy 15 USD (cca 370 Kč).

GoggleTech C1-Glass - virtuální realita v Google Store

Tohle všechno je sice velmi pěkné, ale pro nás zatím stále mimo mísu. Obchod Google Store, který zahrnuje veškerá zařízení Googlu, u nás stále není dostupný a o rozšíření dostupnosti na naše území se v poslední době ani příliš nemluví. Obchod jako takový sice již česky umí a je tedy v podstatě připraven plně fungovat, tento stav se ale již nějaký čas nemění a pro českého zákazníka to tedy znamená, že má zatím jednoduše smůlu. Uvidíme ale, s čím se Google vytasí na letošním Google I/O. Virtuální realita je hodně diskutované téma a již nějakou dobu se špitá, že Google pracuje na vlastním řešení. Tak doufejme, že nás potěší.

Vlastníte brýle pro virtuální realitu od Googlu?

Zdroj: AA.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)