Menu

Google sesadil Apple z trůnu světové jedničky

Po třech letech, kdy Apple držel první místo v “Top 100 nejvíce hodnotných světových značek” databáze BrandZ, byl třínásobný král sesazen z trůnu. A kým jiným než svým největším konkurentem – společností Google. S ohledem na hodnocení roku 2014, které bylo vydáno právě dnes, se může Google pochlubit skokem o světelný rok, nárůst hodnoty značky oproti loňsku tvoří celých 40% – cena brandu teď stojí neuvěřitelných 159 miliard dolarů. Oproti tomu Apple klesl o 20% a cena za jejich značku je 148 miliard dolarů. Společnost tak drží druhé místo. Otázka, co je úspěchem Google zní téměř zbytečně, přesto se na ní podíváme.

brandz_google

Google Android trhá rekordy

Podle agentury Milward Brown jde především o to, že Apple postrádá inovaci a nové průlomové produkty, což vede samozřejmě k poklesu. Neboli vytvářejí produkty, které jsou evoluční, ale již ne revoluční. Tam, kde Apple šlape vodu a stojí na místě, je všude Google, jeho novátorské projekty i zařízení a především operační systém Android – ten boří veškeré žebříčky, trhá rekordy a útočí na masový trh. Nehledě na veškeré podporované služby, neustálý update a zdokonalování. Připočtěme k tomu novinky typu Google Glass, Google byt, Projekt Ara atd. a jednička je jasná.

Jak jste na tom vy: Apple nebo Google?

Zdroje: phandroid, technotrigger.

 

Komentáře

IphoneisBest

IphoneisBest

z aplikace
26.5.2014 0:45

MK – páčko ja nemyslim jen prodeje ale samozrejmne díky prodeju se google vic dostává pod kuzi lidem a prave to je diky vsem tem levnym plastakum..

Pietor

Pietor

26.5.2014 8:36

To MK…
Hele jsem vekky fanoušek Applu. Libi se mi jejich design, smysl pro preciznost, odladenost systemu a mohl bych tady mluvit dlouho… Kazdy je nejaky…. Kazdy ma rad neco…..
Ale nadavat nekomu do socek rict ze je 5s je nejlepsi telefon navic v odporne zlate barve mi prijde az prilis….
Az mi tohle nejde do hlavy a rikam si zda si tady ze vsech nedelas jen srandu ze si nejvetsi fanousek applu chovas se jak kr*ten, a pritom mas doma android. Vyzdvihujes totiz veci o kterych si prectes na netu……

mimochodem jako fanousek applu nemam vse od applu… Mam jen iPod a iPad….
Telefon lumii 925…. Nemam si na co stezovat… Budes mi taky nadavat do socek?

IphoneisBest

IphoneisBest

z aplikace
27.5.2014 1:09

Pietor – ty socan nejsi!!! Protoze mas apple vyrobky. A nokii ktera ma trochu uroven na rozdíl od sekacky androidi..

RSS (komentáře k článku)