Menu

Google možná brzy představí novou službu pro sdílení fotografií

Společnost Google se podle posledních zpráv chystá představit novou službu pro sdílení fotografií. K jejímu oficiálnímu představení má dojít na nadcházející konferenci Google I/O, která začíná 28. května. Není žádným tajemstvím, že se Google snaží přesunout fotky z Google+ do své vlastní aplikace, neboť právě o tom se spekulovalo již minulý rok. Google před nedávnem umožnil uživatelům Google Drive prohlížet fotky z G+ a v únoru Google odkoupil společnost pro zálohování a sdílení fotografií – Odysee. Podrobnosti o nové službě jsou zatím udržovány pod pokličkou, proto je velmi pravděpodobné, že konkrétní informace budeme mít v ruce až po začátku konference Google I/O.

google sdílení fotografií google io

Zdroj: Androidcentral.com

 

Komentáře

europoint

europoint

20.5.2015 8:17

Snad to bude fungovat lépe než Fotky+, protože po té, co zabili Picasu začaly jen problémy, například nemožnost smazat více alb naráz (mazal jsem více jak tisíc alb (skoro) ručně). Po té co jsem fotky smazal, mi přes tři měsíce stále ukazovala správa úložiště, že mám přečerpaný limit úložiště – vše smazáno, koš vysypaný, disk prázdný a nic nepomáhalo, po té, co jsem dle jednoho diskuzního fóra nahrál několik velkých videií se pár desítek GB “uvolnilo”, ale F+ stále tvrdilo, že mám několik tisíc fotek a zabíralo téměř 600 MB, přitom tam nebylo vůbec nic. Po této zkušenosti mám Google už jen na e-mail a Hangaouty – z pracovních důvodů, jinak bych už byl komplet na Onedrive, Outlook a ostatních službách Live.

Martin P.

Martin P.

20.5.2015 9:22

Hlavně ať to je kompatibilní se stávajícím ikdyž to je hezky schované ale fotky G+ jsou stále kompatibilní s PicasaWeb. To samé platí o mobilní aplikaci Google G+, Google Fotky kompatibilní.

europoint

europoint

20.5.2015 9:42

@Martin P.
Ano to v zásadě je, ale když smažu fotky na Fotky+, alba se tam “schovají – pomyslně zmizí”, ale zůstanou prázdná na PicasaWeb, kde je člověk musí po jednom ručně smazat. Stejně tak je docela problém, že se na Fotky+ ukládají i například obrázky z Hangouts, takže když člověk smaže obsah Fotky+, automaticky tím příjde o všechny fotky z Hangoutů – není to systémová složka chráněná proti smazání, hlavně že složka Rychlé nahrávání je.

Ještě bych upozornil na největší “výdrb, který jsem od Google zažil v souvislostí s možností stažení svých dat v archívech do PC.
Dal jsem stáhnout komplet Fotky+ a Disk. V archívu disku chybí všechny sdílené sobory (oni tam jsou, ale mají nulovou velikost a při kliknutí na něj vypíše, že nelze otevřítú a mnoho souborů má přejmenované koncovky – například .mht na .eml, atd.. K zbláznění, naštěstí mám zálohy vždy na více místech, tato je nepoužitelná.
Co je však mnohem horší je, že Google tvrdí, že při stažení fotek je vrátí v původním stavu, to je ale velký blábol. Fotky vrátí bez informací v EXIF, ty jsou v přiloženém souboru .json, u každé fotky. Zpracovávat několik desítek tisíc fotek a doplňovat jim zpátky informace do EXIF, když k tomu Google žádný pomocný nástroj nedává je nereálné. Jestli někdo ví, jak to udělat uživatelsky snadno, rád se nechám poučit.
Řekl bych, že jestli jejich nová služba nebude lepší než Smugmug pro pracovní nebo Onedrive pro osobní použití, nemá ji ani smysl zkoušet, obzvlášť, když jejich ceny rozšířeného úložiště jsou navíc bez DPH

europoint

europoint

20.5.2015 9:44

Jenom doplním, když se stáhne jedna fotka nebo album přes Fotky+ nebo PicasaWeb, je Exif v pořádku, popsaný problém se týká stažení celého obsahu přes google takeout.

Zero

Zero

20.5.2015 11:28

Na prd, furt se všude všechno sdílí…
Ja v tom mam takovy maglajz:) Mi by stačila jedna aplikace od googlu pod kterou budou fotky a se kterými si budu sám dělat co chci s profilem dohromady, ne rozdelene na sto aplikaci. Já jsem si jednou zapoměl vypnout automaticke nahravani fotek na googl+ nebo fotky+ (ani nevim co v tom je za rozdil;) ). Některé fotky se tam někde nahrály, jiné ne. Všechno nahravani a sdileni jsem vypl, a stejně se mi některé fotky nějak někde nehrávají. Podobně v Hangouts, u všech kontaktů mám fotky, v mobilu, i v kontaktech googlu. Co se mi ale nahraje jako obrázek ke kontaktům do Hangouts? Jednou se nahraje fotka z kontaktů z mobilu, jednou z kontaktu z googlu, jednou z google fotek, jednou se nenahraje vůbec žádná… Já nevím odkud se mi fotky vůbec sdílí, odkud se zobrazují. Je nějaká jedna aplikace kde by se to všechno dalo spravovat, nebo nějaké schéma kde by se dalo vidět jak je to vše propojené a jak to přenastavit? Nebo si mám vyměnit mozek?:))

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

20.5.2015 12:27

Přístup k informacím z disku Google a možnosti s jejich nakládání jsou lehce omezené. Takto si Google bude moci nově dělat s fotografiemi to, co Facebook. Prostě cokoliv :-) Legrační za pár měsíců po uvedení sledovat, jak na webových stránkách některých společností přejíždí hlavy přítel, kteří o tom vůbec nemají tušení :-D A kdyby jenom to, k těmto i dalším fotkám má v podstatě každý přístup bez ohledu na to, zda je profil veřejný či nikoliv. Díky spyware aplikacím a hloupým přátelům se kterým člověk komunikuje je v podstatě veřejné vše :)

SeppWinkler

SeppWinkler

21.5.2015 11:43

Veď nech sa vrátia k Picasa, tá bola dosť dobrá.

Matias

Matias

21.5.2015 14:21

SeppWinkler: vtedy by si ale nikto v google nemohol vykazovat ziadny vyvoj alebo inovaciu…takto jednu sluzbu zrusia a do mesiaca je vonku nova, skoro rovnaka akurat horsia…

Petak69

Petak69

26.5.2015 12:40

Čekal jsem, že budou fotky ve Fotkách stejné jako na Disku a že tedy již půjdou upravovat externím programem. Nechápu, proč Google na Disku vytváří kopie. Úpravy na jednom úložišti nezmění fotku na úložišti druhém.

RSS (komentáře k článku)