Google Plus: Nyní i GIF může být profilová fotografie. Zaděláno na malér?

Google-plus

Tento týden zaznamenala sociální síť Google Plus poměrně významnou aktualizaci své aplikace pro Android, která je nyní o něco přívětivější. Změn se ovšem dočkala i samotná síť a profily jednotlivých uživatelů. Animované obrázky GIF podporuje G+ již delší dobu, používat však tyto obrázky přímo do profilové či úvodní fotografie umožňuje až nyní. To by samo o sobě nebylo nikterak zvláštní ani zajímavé, trochu nás ale děsí jedna věc – v momentě, kdy se tento “cool prvek” stane běžnou záležitostí a uživatelé se budou předhánět, kdo bude mít stylovější a animacemi prošpikovanou profilovou fotografii, může se z přehledného a poklidného streamu stát cirkus. Opět tedy bude záležet na uživatelích, jak k dané funkci přistoupí.

EDIT: Situace se má o něco lépe a díky bohu za to – v obyčejném streamu totiž GIF není animovaný a běžný stream by tak neměl být narušen. Riziko tedy stále hrozí jen u profilů, které mohou tento efekt po otevření vyvolat (a znechutit :)). Moc děkujeme za upozornění čtenářů.

boot1

Troufáme si tvrdit, že kdyby se podobná věc objevila na sociální síti Facebook, kde je průměrný věk znatelně nižší, stane se animovaná profilová fotografie skoro nutností a nastane peklo. Bohužel se to může stát, neboť by to nebylo poprvé, co Google Plus přinesl nějakou novinku a zanedlouho se objevila také na Facebooku.

Jak vnímáte tuto “fičuru” vy?

zdroj: phandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)