TOPlist

Google Plus se nově nazývá Google Currents. Sociální síť je určena pro podniky

google currents g suite

Společnost Google na začátku dubna oficiálně ukončila sociální síť Google Plus pro uživatele. Nadále však fungovala pro majitele G Suite účtů, tedy ty, kteří mají business účet od Googlu. Nyní společnost oznámila změnu názvu této sociální sítě. Nově se nazývá Google Currents, což má značit kompletní přechod pro podnikové uživatele.

Google Currents je sociální síť pro uživatele G Suite účtů

Že, bude Google Plus pokračovat, jsme věděli již dříve. Klasičtí uživatelé však do sociální sítě přístup nemají. Dnes jsme se dočkali upřesnění těchto informací. Nově se nazývá Google Currents, což ale není jedinou změnou, jak oznámila společnost na akci Cloud Next 2019. Po funkční stránce je podobná, nicméně má nový vzhled vycházející z Material designu, kde vévodí bílá barva.

google currents

Spuštěna je nyní v betaverzi a postupně se má více přibližovat službě jako je Slack. Umožní zaměstnancům v jedné společnosti jednoduchý a snadný způsob komunikace bez toho, aby se využívaly emaily. Zároveň má management společností přehled nad tím, co se ve firmě řeší a můžou lépe reagovat na změny. Pokud byste Google Currents chtěli využívat, musíte mít nejprve G Suite účet a zároveň administrátor musí přihlásit skupinu do betatestování. Je velmi nepravděpodobně, že bude existovat verze pro klasické uživatele.

Je zajímavé, že se nejedná o první produkt s názvem Google Currents. Už v roce 2011 existovala služba se stejným názvem, která se zaměřovala na online časopisy.

Chybí vám sociální síť Google Plus?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)