Změní Google svůj vyhledávač v sociální síť? U výsledků hledání povolí komentáře

Google chce proměnit vyhledávač v sociální síť: u výsledků hledání povolí komentáře

Nedávno Google oznámil ukončení jeho sociální sítě Google+. To ale neznamená konec jeho ambicím v tomto sektoru. Google přidá uživatelům možnost komentovat výsledky vyhledávání. Pokouší se tím pomalu změnit svůj vyhledávač v sociální síť?

Systém komentářů z Youtube na stránce s výsledky vyhledávání

S touto informací přišel server 9to5google.com. Ten vychází z rozboru .apk souboru nové verze aplikace Google 8.55 pro Android. Google v poslední době pracoval na nové položce v menu aplikace pojmenované “Your contributions” (oficiální český překlad neznáme, ale mohlo by jít o „Moje příspěvky“). Tato stránka bude sloužit jako seznam vašich recenzí a komentářů. Uživatelé na západě mohou zrecenzovat filmy, seriály a knihy, přičemž se jejich komentář může objevit na pravé straně vedle výsledků vyhledávání. Osobně když vyhledáme film na google.com, tak je také vidíme. Funguje to ale jen, pokud nejsme přihlášení, protože pak nám je Google nezobrazí.

Google chce proměnit vyhledávač v sociální síť: u výsledků hledání povolí komentáře - recenze

Zeleně vyznačená oblast ve které se zobrazují uživatelské recenze k filmům

Komentáře jsou ale nové i pro americké uživatele. Sic jsou v současné podobě omezené pouze na některé aktuálně probíhající sportovní události. Komentující jsou rozděleni na dvě skupiny – „Komentáři“ u nichž pravděpodobně půjde o ověřené osobnosti a „Diváci“, kam budou patřit všichni ostatní. Komentáře ostatních uživatelů půjdou hodnotit kladně, či záporně, tedy stejně jako na Youtube. Též půjdou nahlásit závadné komentáře.

Google chce proměnit vyhledávač v sociální síť: u výsledků hledání povolí komentáře 2

Umístění nové položky “Your contributions” v menu aplikace Google

Komentování bude navázané na váš Google účet a staré komentáře půjdou smazat. Anonymní komentáře bez Google účtu možné nebudou. Na závěr chceme upozornit, že komentáře budou pro začátek dostupné jen v některých státech. Česká republika, díky naší češtině, mezi prvními podporovanými státy určitě nebude. Po neúspěchu Google+ nám dává smysl, že se Google pokusí proměnit jeho úspěšný vyhledávač v sociální síť. Netvrdíme, že jsme nadšení, ale necháme se od Googlu překvapit s čím nakonec přijde.

Google
Google

Přijdou vám uživatelské komentáře ve výsledcích vyhledávání jako správný nápad?

Zdroj: 9to5google.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)