Google dnes vypnul sociální síť Google Plus. Pro běžné uživatele už není dostupná

konec socialni site google plus

Sociální síť Google Plus byla dnes oficiálně po osmi letech ukončena. O konci už jsme nějakou dobu věděli, zhruba v polovině dne Google síť vypnul. Pokud se nyní vydáte na stránku plus.google.com, tak se vám zobrazí pouze informace o tom, že pro běžné účty již není dostupná a také informace o tom, co se stalo.

Sociální síť Google Plus již nefunguje. Jedinou možností je G Suite účet

Google na stránce jasně uvádí, že konec Google+ nebude mít vliv na jiné služby jako je Gmail, Fotky Google, Google Disk anebo YouTube. A to pravděpodobně z toho důvodu, že u některých uživatelů došlo k omylu, že kvůli konci G+ přijdou o nějakou funkci z jiných služeb.

google plus konec

Mazání dat z Google Plus bude probíhat několik měsíců, takže je stále dost velká šance na to, abyste si stáhli svůj obsah. Zajímavé je to, že Google již rovnou spustil speciální verzi Google+ pro business. K přístupu je potřeba G Suite účet. Do této staronové verze už jsme se také dostali.

Na první pohled žádné velké změny oproti původní verzi nejsou. Můžete dokonce vyhledávat i uživatele s osobním účtem, protože je Google ještě nevymazal. Jedinou změnou je to, že si tlačítkem můžete aktivovat, aby se vám zobrazovaly pouze informace a zprávy od lidí z vaší organizace, pod kterou G Suite účet máte.

Inbox by Google se stále drží

Dnes měla být ukončena i další služba od Googlu. A to Inbox by Gmail. Nicméně v době vydání tohoto článku (22:00) ještě stále funguje, jakmile se ale Google rozhodne “zatáhnout za páku” a vypne Inbox, budeme vás informovat.

Používali jste Google Plus? Bude vám sociální síť chybět?

Zdroj: plus.google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)