HootSuite koupilo Seesmic, má velké plány pro firemní zákazníky

hootsuite_iko

Společnost HootSuite oznámila, že získala jednoho z klientů pro sociální síť Twitter – Seesmic. Detaily celé akvizice v tuto chvíli nejsou známy, nicméně ředitelé obou stran vyjádřili své přesvědčení, že tento krok bude přínosem pro všechny.

“Vždy jsem měl velký respekt k řediteli Seesmicu Loïc Le Meurovi a roli, kterou Seesmic sehrál v prosazování sociálního byznysu.” řekl generální ředitel HootSuite Ryan Holmes. “Jsme opravdu rádi, že můžeme přivítat uživatele Seesmicu do rodiny HootSuite.”

“Už od dob, kdy byli průkopníky sociálních médií, jsme velkými fanoušky Ryana Holmese a týmu HootSuite. Jsme nadšeni, že můžeme dnes oznámit spojení Seesmicu s HootSuite, a jsme rádi i za naše uživatele, kteří se stávají součástí rodiny HootSuite,” řekl generální ředitel Seesmicu Loic Le Meur.

HootSuite již potvrdilo, že Seesmic bude nadále podporovat, tudíž se stávající uživatelé (alespoň prozatím) nemají čeho bát. Firemní zákazníci ale budou převedeni na platformu HootSuite, která prý lépe vyhovuje jejich potřebám. V minulosti byl Seesmic orientován pouze na Twitter (později ale přidal například podporu Facebooku), zatímco HootSuite podporuje také Facebook, Google+, LinkedIn, Foursquare a několik dalších sociálních sítí. Jako takový může být velmi užitečný pro uživatele, kteří denně spravují více profilů na mnoha sociálních sítích.

Sloučení označuje oficiální blog HootSuite jako logický krok v životním cyklu obou společností, které se v mnohém podobaly – například obě byly založeny před čtyřmi lety. Seesmic je multiplatformní aplikace, která byla založena v roce 2008 podnikatelem a bloggerem Loïc Le Meurem. Akvizice s HootSuite je dalším milníkem. HootSuite se zaměřuje na potřeby náročnějších uživatelů.

Seesmic (Facebook, Twitter)
Seesmic
Verze1.8.4 (12. 7. 2012)
Velikost2,1 MB
2.1+


Zdarma


55,91 Kč


HootSuite (Twitter & Facebook)
HootSuite
Verze1.7.8 (6. 9. 2012)
Velikost3,0 MB
1.5+


Zdarma


https://www.youtube.com/watch?v=VEOUYnBB5gw

Zdroje: Talk Android, Android Central, Blog HootSuite, Android Police a Android Phone Fans.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)