Další bezpečnostní chyba byla objevena v Google+: Společnost sociální síť vypne ještě dříve

google plus predcasny konec socialni site

V říjnu Google oznámil, že ukončí svou sociální síť Google+. A to jednak kvůli tomu, že počet aktivních uživatelů se stále zmenšoval, a také kvůli tomu, že se objevila bezpečnostní chyba v API. Ta mohla vést k tomu, že by třetí strany mohly ukrást osobní data uživatelů. K tomu údajně podle Googlu nedošlo. Původně se plánovalo vypnutí Google+ v srpnu 2019. Jenže dnes Google oznámil, že objevil další problém v API a vypnutí Google+ posunul.

Sociální síť Google+ bude vypnuta v dubnu 2019

Nové datum oznámil Google na svém blogu, kde uvedl i informace, že v API byla objevena další chyba. A to před měsícem. Opět umožnila třetím stranám, které měly povolené přístup k vašemu účtu, sledovat profilové informace. A to i když byly tyto osobní informace označeny jako soukromé. Mezi informacemi se nachází jméno, emailové adresy, zaměstnání, věk a vše, co jste měli vyplněné ve službě Google+.

socialni-sit-google-plus-konci

Google tento problém opravil týden poté, co byla chyba objevena. Společnost opět nenalezla žádné důkazy toho, že by se této chyby zneužilo. Nicméně i přesto se rozhodla zasáhnout. Google+ se pro uživatelé vypíná již v dubnu 2019. Přístup k API Google+ se vypne někdy v následujících 90 dnech.

Currents
Currents

Mrzí vás konec Google+, nebo jste již tuto sociální síť nepoužívali?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)