TOPlist

Konec Google+ je blízko: Vypínání sociální sítě začne za pár dní

konec google plus casova osa

Společnost Google již v říjnu minulého roku oznámila konec sociální sítě Google+. Finální rozhodnutí nebylo kvůli malému počtu aktivních uživatelů, ale kvůli bezpečnostním chybám, které společnost objevila. Google nyní přesně uvedl, jak ukončení sociální sítě bude probíhat. S vypínáním se začne již za pár dní.

Google neztrácí čas. Sociální síť Google Plus začne vypínat 4. února

Ukončení sociální sítě původně nemělo být tak rychlé. Google však bez pochyby motivuje poslední bezpečnostní chyba, která mohla ohrozit miliony uživatelů. Úplný konec sociální sítě to ale být nemá, Google údajně plánuje předělání na podnikové použití. Přesnější detaily ale nejsou známy.

socialni-sit-google-plus-konci

Známá už je ale časová osa toho, kdy se začne s vypínáním sociální sítě. Již 4. února (tedy za čtyři dny) už nepůjdou registrovat nové profily, stránky, komunity ani události. Vypíná se rovněž integrace komentářů Google+ na webových stránkách. Komentáře Google+ budou odstraněny od 2. dubna.

Přihlašovací tlačítko Google+ přestane být funkční během následujících týdnů. V některých případech bude nahrazeno Google přihlášením. Majitelé a moderátoři komunit obdrží na začátku března 2019 nové možnosti, jak zálohovat informace. Finální vypnutí Google Plus je plánováno na 2. dubna, kdy se vypnou všechny účty, smaže se obsah ze stránek, včetně fotografií, videí, příspěvků.

Currents
Currents

Bude vám sociální síť Google+ chybět?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)