Obchod Google Play 5.0 dostane Material Design

google_play_ico

Obchod Play dostane čas od času aktualizaci od společnosti Google, která buďto mírně pozmění uživatelské prostředí, nebo přinese některé novinky ve funkčnosti. Internetový server Android Police se nyní dostal k předprodukční verzi nového obchodu Google Play 5.0, která přináší zcela nový Material Design do celého prostředí. Zajímá vás, jak se prostředí v budoucí verzi promění?

Google Play

První novinkou je změněná paleta barev, která je použitá pro oddělení jednotlivých sekcí obchodu Play. Barvy jsou nyní o mnoho sytější a více tak zapadnou do nového Material Designu od společnosti Google. Na obrázku níže se můžete podívat na porovnání starého a nového obchodu Play (na levé straně starý, na pravé nový).

Google Play Material Design 1

Na porovnání staré a nové palety barev se můžete podívat na tomto obrázku.

Zásadní proměnou prošly také jednotlivé sekce obchodu Google Play. Na následujících obrázcích si můžete všimnout opravdu mnoha změn.

Google Play Material Design 3

Starý obchod Google Play

Google Play Material Design 6

Nový obchod Google Play 5.0

Starý obchod Google Play

Porovnání starého a nového Google Play

Kromě samotného Material Designu se změnily také některé animace. Na obrázku níže si můžete všimnout nové proměny tlačítka menu v šipku zpět. Pro správnou funkčnost je potřeba obrázek otevřít.

Google Play 5.0 animace

Z instalačního balíčku obchodu Google Play 5.0 bylo vytaženo také několik nových ikonek, které pravděpodobně nahradí staré ikonky jednotlivých aplikací tohoto obchodu.

Google Play 5.0 ikonky

Líbí se vám vzhled nového obchodu Google Play 5.0, který obsahuje Material Design?

Zdroj: Android Police.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)