Google One Today – nový projekt od Googlu

nahled

Všichni známe spoustu neziskových organizací, které se snaží pomoci různým skupinám lidí. Bohužel mnohdy není jisté do jaké míry jsou neziskové a do jaké míry opravdu lidem, na které vybírají peníze, pomáhají. Toho si je Google dobře vědom a projekt se soustředí právě na tuto problematiku. Nový projekt je zaměřen na pomoc lidem, kteří ji opravdu potřebují. V tuto chvíli je však služba pouze ve fázi testování. Dostupná je pouze pro zařízení s Androidem, pouze v USA a aby toho nebylo málo, tak je dostupná pouze přes pozvání.

OneToday1

V aplikaci se každý den dozvíte o jiných neziskových organizacích, přičemž pokud vás nějaká nadchne, budete mít možnost na její projekt darovat 1$. Pokud budete chtít darovat peněz více, tak budete muset projekt prosazovat na sociálních sítích a donutit své přátelé také přispět. Každému projektu totiž budete moci darovat pouze 1$ denně.

Sociální aspekt projektu

Google přináší spolu s projektem i sociální aspekt. Pokud si nejste jistí, komu byste chtěli peníze darovat, jednoduše budete mít možnost přenechat rozhodování na vašich kamarádech. Bude možné nastavit maximální limit, který budete chtít na projekty věnovat a o rozhodování se již nebudete muset starat. Pokaždé, když váš kamarád podpoří nějaký projekt, vy ho automaticky podpoříte také. Samozřejmě jen do vámi nastavené maximální celkové útraty. Po rozdání celé částky jednoduše přes Google Wallet uhradíte danou sumu. Pokud si ale budete chtít sami vybrat na co věnovat peníze, budete samozřejmě moci.

OneToday2

Další zajímavý faktor je, že do projektu jsou v tuto chvíli zapojeny pouze neziskové organizace, se kterými Google.org již spolupracuje. Měly by tedy odpadnout veškeré problémy o nedostatečné informovanosti a nejistotě kam to vlastně vaše peníze putují. Na druhou stranu je nutno zmínit, že si Google bude inkasovat 1,9% z částky za platbu kartou.

Co si o nové službě myslíte vy? Darovali byste peníze na nějaký projekt skrze One Today, pokud by vás zaujal?

Zdroj: One Today, techcrunch.com

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)