Menu

Google One Today – nový projekt od Googlu

Všichni známe spoustu neziskových organizací, které se snaží pomoci různým skupinám lidí. Bohužel mnohdy není jisté do jaké míry jsou neziskové a do jaké míry opravdu lidem, na které vybírají peníze, pomáhají. Toho si je Google dobře vědom a projekt se soustředí právě na tuto problematiku. Nový projekt je zaměřen na pomoc lidem, kteří ji opravdu potřebují. V tuto chvíli je však služba pouze ve fázi testování. Dostupná je pouze pro zařízení s Androidem, pouze v USA a aby toho nebylo málo, tak je dostupná pouze přes pozvání.

OneToday1

V aplikaci se každý den dozvíte o jiných neziskových organizacích, přičemž pokud vás nějaká nadchne, budete mít možnost na její projekt darovat 1$. Pokud budete chtít darovat peněz více, tak budete muset projekt prosazovat na sociálních sítích a donutit své přátelé také přispět. Každému projektu totiž budete moci darovat pouze 1$ denně.

Sociální aspekt projektu

Google přináší spolu s projektem i sociální aspekt. Pokud si nejste jistí, komu byste chtěli peníze darovat, jednoduše budete mít možnost přenechat rozhodování na vašich kamarádech. Bude možné nastavit maximální limit, který budete chtít na projekty věnovat a o rozhodování se již nebudete muset starat. Pokaždé, když váš kamarád podpoří nějaký projekt, vy ho automaticky podpoříte také. Samozřejmě jen do vámi nastavené maximální celkové útraty. Po rozdání celé částky jednoduše přes Google Wallet uhradíte danou sumu. Pokud si ale budete chtít sami vybrat na co věnovat peníze, budete samozřejmě moci.

OneToday2

Další zajímavý faktor je, že do projektu jsou v tuto chvíli zapojeny pouze neziskové organizace, se kterými Google.org již spolupracuje. Měly by tedy odpadnout veškeré problémy o nedostatečné informovanosti a nejistotě kam to vlastně vaše peníze putují. Na druhou stranu je nutno zmínit, že si Google bude inkasovat 1,9% z částky za platbu kartou.

Co si o nové službě myslíte vy? Darovali byste peníze na nějaký projekt skrze One Today, pokud by vás zaujal?

Zdroj: One Today, techcrunch.com

 

Komentáře

Karel Vydra

20.4.2013 12:35

K temto projektům a vesměs ruznym druhum darování peněz mám averzi , neboť neverim ze se ty peníze dostanou tam kam mají a když tak osekany , proto že se kolem živý hromada lidí .

Aleš Spurný

20.4.2013 12:44

Když pominu pomyšlení, že nemám nikde zaručeno kam se mé peníze dostanu, nebo co se s nimi opravdu stane, tak si myslím ze je to dobry nápad. Určitě je mnoho lidí, kteří ty peníze mají a denně by bez problémů obětovali 1$ pro ty, co je skutečně potřebuji. A jestliže to půjde přes tu aplikaci provádět automaticky, tak je to fantasie :-).

Kuba

Kuba

20.4.2013 14:04

Já jo

Martin Šindler

20.4.2013 14:07

Tento článek se mi vůbec nelíbí, skoro v každé větě vidím slovo projekt. Určitě by se to dalo napsat lépe.

Miroslav Šiler

20.4.2013 20:44

to radsi jednou nebo dvakrat do roka nakoupim za litra granulky a mlsky pro mistni utulek. Koneckoncu, lidi je jak sracek.

Mirek

Mirek

20.4.2013 21:33

Určitě je to skvělý projekt. Myslím že Google to míní dobře a budou se o to starat lidé kteří se v této problematice pohybují a jsou přímo v těch postižených místech. Bude to transparentní a každý bude přesně vědět kdo jeho peníze obdržel a jak mu pomohly. Předpokládám, že Google bude schopen zprostředkovat třeba i komunikaci mezi dárcem a potřebným. Každopádně to bude velmi diskutované téma v celém světě. Google bude muset čelit a vysvětlovat každý cent odpůrcům a kritikům tohoto projektu. Což je dobře.

Tuomariel

Daniel Navrátil 0

21.4.2013 7:33

já bych rozhodně přispěl.

Tuomariel

Daniel Navrátil 0

21.4.2013 7:33

já bych rozhodně přispěl.

Tuomariel

Daniel Navrátil 0

21.4.2013 7:33

já bych rozhodně přispěl.

Karel Svoboda

Karel Svoboda

22.4.2013 14:36

A proč si tam Google něco strhává? Jestli to myslí s charitou vážně, mohl by bankovní poplatky vzít na sebe. Nebo by mohl dojednat s bankou (karetní společností) nulové poplatky za tyto transakce.
Jinak nápad zajímavý. Pro Google určitě bude přínosné rozšířit svou databázi o lidi, kterým není jedno jak se mají chudší. V reklamě to jistě dobře zúročí.

Stileth

Stileth 0

22.4.2013 15:40

Procenta pro Google? Takže žádná charita.. leda tak nasr….

RSS (komentáře k článku)