Google každou sekundu odstraní 100 nevhodných reklam. Kolik za rok 2017?

google reklamy odstraneni nevhodnych reklam

Internet je na jednu stranu velmi užitečný a místo kde najdete informace k téměř každému tématu. Nevhodné reklamy ale zážitek z prohlížení můžou hodně narušit. Google to ví a již od minulého roku s nimi aktivně bojuje. Jen za rok 2017 odstranil 3,2 miliardy nevhodných reklam, které porušovaly zásady společnosti. To je více než 100 odstraněných reklam za sekundu.

Google bojuje s nevhodnými reklamami. Odstraňuje je ve velkém

Mezi odstraněnými reklamami bylo například 79 milionů reklam, které odkazují na stránky s malwarem, dále se třeba odstranilo 66 milionů reklam, které uživatele “nutili” ke kliknutí a 48 milionů, které naopak odkazovaly na instalaci neověřeného softwaru. Odstraňují se hlavně reklamy s podvodem, například s tabletkami na hubnutí, reklamy s nadpisy, které nereflektovaly obsah a třeba reklamy, co se tvářily jako zpravodajství, ale po kliknutí vedly na koupi nějakého produktu.

google reklamy

 

Mazaní se tyká i jednotlivých stránek, každý měsíc je odstraněno z vyhledávání více než 2 miliony webů. Více než 9 tisíc z nich je každý měsíc připraveno i o příjmy z reklam. V neposlední řadě se také zaměřily na mobilní aplikace, kde se za minulý rok odstranilo více než 320 tisíc vydavatelů a 700 tisíc aplikací.

Vídáte v posledním roce méně nevhodných reklam?

Zdroj: androidcentral.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)