Google odhalil miniaturní Chromecast. Je o co stát?

chromecast-feat-img-645×250

Napjatě očekávaná tiskovka Googlu skončila a zatímco se větší část internetu zaobírá novým tabletem Nexus 7, o kterém bylo díky únikům informací známo poměrně dost ještě před samotnou konferencí, není na škodu se podívat i na druhý – dosti nečekaný – produkt, který byl představen. Jedná se o miniaturní krabičku Chromecast o rozměrech USB flashky, která je určena především k přehrávání multimédií.

chromecast-feat-img-645x250

Chromecast je vlastně miniaturní počítač, ale nejedná se o přímého konkurenta miniaturních PC běžících na Androidu, které si za pár šupů můžete objednat z internetu. Kulantně řečeno je Chromecast “pouhý” přehrávač streamů médií, který si ale neumí tahat obraz z tabletu či telefonu. Místo toho mu jedno z právě zmíněných zařízení pošle info ve smyslu “přehraj video xyz z mediálního serveru” nebo “zapni video zxy z YouTube,” a malinkatý přístroj už pak obstará jen samotné přehrání. Pokud vám ale doma například běží mediální centrum s XBMC (mimo jiné to v omezené míře umí například WD TV Live!), případně jste si spárovali YouTube aplikaci s Xboxem 360, pak příliš mnoho nové funkcionality nenajdete.

ready-to-cast

Zatím byly potvrzené služby YouTube, Google Play, Pandora a Netflix (u nás bez drobné okliky nevyužitelné), Vimeo a Google+. Vývojáři sice už dostali na hraní potřebné API, aby mohli upravit stávající aplikace, ale nelze čekat, že bychom se dočkali opravdového streamování obrazu z tabletu na televizi. Bohužel.

Miniaturní HDMI “streamovač” je v USA již nyní v prodeji a to za velmi sympatickou cenu 35 USD.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)