Google Nexus TV přijde do vašeho obýváku pravděpodobně již příští rok

nexus-tv-google

Jak se podle nejnovějších informací zdá, tak se společnost Google nehodlá vzdát ambicí pro vývoj zařízení do vašeho obýváku. Na mysli máme dlouho spekulovaný set top box pro vaši televizi. O možnosti vývoje tohoto zařízení se spekuluje již nějaký ten čas, nyní vše dostává zcela nový rozměr.

Nexus TV

Podle internetového portálu The Information se Google intenzivně zabývá vývojem produktu, který ponese název Nexus TV. Zařízení by podle všeho mělo být poháněno systémem Android a mělo by umožnit streamování videa skrze služby Netflix, Hulu či YouTube. Samozřejmostí je také možnost spuštění vybraných herních titulů. V přístroji by měl být integrovaný systém pro snímání pohybů a měl by být dodáván spolu s touchpadem pro pohodlné ovládání. Podle všeho byl produkt již představen vybraným vývojářům, kteří již započali práci na optimalizaci některých aplikací.

Datum uvedení na trh by mělo být někdy v průběhu příštího roku.

Využili byste služeb chytré televize od Googlu?

Zdroj: The Verge

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)