Google prochází změnou vzhledu, není jen o novém logu

Google-Logo

Google právě prochází změnou současného designu. Na první pohled si možná všimnete pouze nového loga tohoto internetového giganta, na pohled druhý je změn víc a další mají ještě přijít. Krom nového loga tak Google přišel, či teprve příjde také s řadou novinek souvisejících zejména s chytrými telefony. Zde můžete očekávat například nové ikony aplikací, upravený vzhled vyhledávání či přepracovaných karet Google Now, které se nově budou sdružovat dle kategorií.

Google Změny designu se dotknou především mobilních uživatelů

Samotný Google na svém blogu komentuje změny následovně:

V dnešní době lidé přicházejí s Googlem do styku pomocí mnoha platforem, aplikací a zařízení – často vše během jednoho dne. Od Googlu se dnes očekává, že vám pomůže, kdykoliv a kdekoliv ho potřebujete, ať už je to na vašem mobilním telefonu, televizi, hodinkách, ovládacím panelu auta a ano, dokonce i na počítači! Dnes představujeme novou vizuální identitu, která odráží tuto skutečnost a ukazuje vám magickou práci Googlu dokonce i na těch nejmenších displejích. Jak vidíte, uchopili jsme logo a další prvky vizuální identity Googlu, které byly stvořeny pro jednu stránku internetového vyhledávače v počítači, a uzpůsobili jsme je pro svět plynulé “počítačové” komunikace bez ohledu na způsob zadávání informací (dotykové, klávesové i hlasové) do nekonečného množství zařízení.

Neříkáme vám jen jednoduše, že používáte Google, ale také vám ukazujeme, jak pro vás Google pracuje – co dělá, aby pochopil, co myslíte, a vybral přesně ty informace, které v daný moment potřebujete. Například se loučíme s malou modrou ikonkou “g” a nahrazujeme ji symbolem, který vychází z loga. Zároveň vám nové prvky jako mikrofon v barvách Googlu pomáhají s Googlem komunikovat, ať už hovoříte, nebo píšete na klávesnici či na dotykovém displeji.

Toto není první a pravděpodobně ani poslední příležitost, kdy měníme náš vzhled, ale myslíme si, že právě ta dnešní je výbornou příležitostí uvědomit si všechny cesty, jak pro vás Google pracuje napříč Vyhledáváním, Mapami, Gmailem, Chromem a mnoha dalšími službami. Jak vidíte, celý systém propojuje to nejlepší z Googlu (jednoduchost, barevnost a přátelskost) a upravuje je pro časy, kdy více než kdykoliv dříve vyžadujeme plynulý přechod mezi všemi “věcmi” připojenými k internetu.

Náš nový design začnete postupně potkávat ve všech našich produktech. Doufáme, že se vám bude líbit tak jako nám!

Historii i nejnovější provedení designu Googlu si můžete prohlédnout v následujícím videu

Google, evolved

Google, evolved

Jak se vám nový design Google líbí?

 

Zdroj: Google-cz.blogspot.cz , AndroidPolice.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)