Menu

Google již dokáže rozeznat lidský hlas s přesností 95 procent

Software Googlu pro rozpoznávání lidského hlasu se poměrně rychle blíží k tomu, aby dokázal lidský hlas rozeznávat stejně dobře jako my. Uvedla to Mary Meekerová na konferenci Code.

Lidský hlas jde lépe rozeznat díky strojovému učení

Google je nyní schopen porozumět lidskému jazyku s 95% přesností, a to díky novým algoritmům strojového učení. Ty dokážou mnohem lépe pochopit řeč a smysluplně reagovat. Zajímavé je to, že velké zlepšování probíhalo až v posledních třech letech. Od roku 2013 se přesnost porozumění lidské řeči zlepšila o téměř 20 procent.

recode

Nejsme už tak daleko od okamžiku, kdy se bude dát s asistentem mluvit velmi podobně jako s kamarádem. Google začíná rozšiřovat své produkty, které využívají hlasové ovládání, to hodně pomůže s vylepšováním. Je tady například Google překladač, a hlavně Google Assistant s chytrým reproduktorem Google Home. Jediná škoda je pro nás momentálně v tom, že se jedná o anglický jazyk. Rozpoznávání českého jazyka nicméně také prošlo v posledních letech výrazným vylepšením.

Za kolik let si tipujete, že budeme s AI mluvit stejně jako s lidmi?

Zdroj: recode.net.

 

Komentáře

Adam Firda

1.6.2017 10:22

Android by bol o to viac zaujímavejší, keby sa dali využívať funkcie ako now on tap alebo Google assistant u nás…hlavne asistent má už dosť veľa funkcií…

kubfaf

z aplikace
1.6.2017 12:33

My máme pěknou nevýhodu v tomhle tom směru no :/ . Bylo by pěkné kdyby google assistent fungoval v češtině protože ten now on tap v sobě má

Jakubkaderavek

jakubkaderavek80 0

1.6.2017 15:28

mám dotaz – poradí si i s hovorovou řečí nebo jen spisovnou?

Vclav_ek37

Václav Čížek 2

1.6.2017 21:15

Adam Firda: Now on Tab u nás funguje. Stačí jako sekundární jazyk telefonu zvolit Angličtinu. Tedy u Pixelu a Nexusu mi ten sekundární jazyk přidat šel. Jak je to u ostatních výrobců nevím. :)

Adam Firda

1.6.2017 22:10

Václav: myslel som v češtine/slovenčine aby fungoval….to viem že keď si prepnem jazyk na angličtinu tak to funguje…

Kulichoid

kulichoid 147

z aplikace
1.6.2017 22:51

Čeština je oříšek. Má volný slovosled a jedno slovo jde říct deseti způsoby.

Pavel Sulc

1.6.2017 23:05

Ano osobně jsem v českém jazyce vždy pěkně plaval a to právě proto že mi přišel moc komplikovaný a plný výjimek

Jan Oczkowski

3.6.2017 11:33

Adam Firda Vaclav píše o přidání sekundárního jazyka a ne o přepnutí na angličtinu… gogle now funguje i v češtině ,stačí přidat angličtinu jako primarni a češtinu jako sekundarní jazyk….prostředí telefonu zustava české.

RSS (komentáře k článku)