Menu

Google pracuje na kontaktních čočkách, které měří hladinu glukózy

Jak je již dobře známo, Google se nezaměřuje pouze na mobilní technologie nebo příslušenství, ale snaží se přispět do více segmentů, kde jsou taktéž nové technologie zapotřebí. I proto během včerejšího dne došlo k podepsání smlouvy, která zahrnuje spolupráci firmy Google se švýcarskou společností Novartis, která se pohybuje v oblasti farmaceutického průmyslu.

Prototyp od Google

Prototyp od Google

Cílem spolupráce má být vytvoření kontaktních čoček se senzory, které změří hladinu cukru v krvi, a to díky slzám, které v sobě uchovávají potřebné informace. Lidé s cukrovkou by tak mohli mít detailní přehled o tom, jakou mají hladinu glukózy. Speciální kontaktní čočka by byla propojená s telefonem majitele, kam by se přenášela potřebná data a bezprostředně se zobrazovala. Farmaceutická společnost Novartis nedávno získala potřebné licence k této technologii, a tak nic nebránilo tomu, aby mohla započít spolupráce s Googlem. Projekt je však v rané fázi a bude ještě nějakou dobu trvat, než se tyto speciální kontaktní čočky dostanou mezi běžné lidi. Google již tento typ čoček nějakou dobu vyvíjí a ukázal i první prototyp (viz. obrázek).

Čočky v tomto ohledu ale mají i jinou budoucnost. Spolupráce taktéž zahrnuje výzkum kontaktní čočky aplikované přímo do oka, která by měla pomoci hůře vidícím lidem lépe zaostřit. I tento projekt je ale prozatím dlouhodobý a na masovou výrobu si ještě dlouho počkáme.

Zdroje: The Verge, googleblog.

 

Komentáře

Pluto

z aplikace
16.7.2014 16:30

Tenhle projekt byl oznámen už v lednu, pokud se nepletu…

Jan Tipmann

Jan Tipmann 0

16.7.2014 16:38

Pluto – Ano, to máte pravdu. Google ale na něm pracoval sám.

Pluto

z aplikace
16.7.2014 16:56

Áha. Spojili se s Novartisem. Není na čase zavést aktualizace článků, kde doplníte jednu, dvě věty? To není výtka k Vám, spíš pozastavení se nad logikou webu.

pocket

z aplikace
16.7.2014 20:10

proc je zen clanek 2 dny starý :-D neskutečně opožděný svet androida

Roman

Roman

z aplikace
16.7.2014 20:31

@Pluto:
Mají články, to je důležité.
Že se opakují, chu* s tym.

RSS (komentáře k článku)