Google nově ví, kde jste na dovolené a doporučí místa okolo

google search cover

Papírovým průvodcům pomalu zvoní hrana. Poslední aktualizace vyhledávání Google a Google Now přidává funkci, kterou využijete jste-li právě na dovolené. Pokud vám do G-mailu přijde potvrzení rezervace ze serverů jako je Booking.com, Google tuto informaci rozklíčuje a ze zprávy si vytáhne informace o adrese a názvu vámi zvoleného hotelu. Vtip je v tom, že se následně můžete vyhledávače ptát na místa kolem vašeho hotelu, bez toho abyste adresu museli zadávat ručně. Stejně tak se “do postele” můžete nechat navigovat, což se zvlášť v cizím městě může hodit.

google search update

Google zároveň poradí kde jíst, co vidět nebo kam vyrazit za zábavou. Vše na základě denní doby či počasí. Všechny aktualizace se nesou v duchu co největší kontextuality, kdy se nám internetový gigant snaží poskytnout ty správné informace ve správný čas. Uvidíme, jak to celé bude vypadat v praxi a do jaké míry bude služba fungovat bez hlasového ovládání v angličtině.

Jste na dovolené? Dejte nám vědět, zda vám Google novinka funguje.

Zdroj: AA.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)