Menu

Google nově ví, kde jste na dovolené a doporučí místa okolo

Papírovým průvodcům pomalu zvoní hrana. Poslední aktualizace vyhledávání Google a Google Now přidává funkci, kterou využijete jste-li právě na dovolené. Pokud vám do G-mailu přijde potvrzení rezervace ze serverů jako je Booking.com, Google tuto informaci rozklíčuje a ze zprávy si vytáhne informace o adrese a názvu vámi zvoleného hotelu. Vtip je v tom, že se následně můžete vyhledávače ptát na místa kolem vašeho hotelu, bez toho abyste adresu museli zadávat ručně. Stejně tak se “do postele” můžete nechat navigovat, což se zvlášť v cizím městě může hodit.

google search update

Google zároveň poradí kde jíst, co vidět nebo kam vyrazit za zábavou. Vše na základě denní doby či počasí. Všechny aktualizace se nesou v duchu co největší kontextuality, kdy se nám internetový gigant snaží poskytnout ty správné informace ve správný čas. Uvidíme, jak to celé bude vypadat v praxi a do jaké míry bude služba fungovat bez hlasového ovládání v angličtině.

Jste na dovolené? Dejte nám vědět, zda vám Google novinka funguje.

Zdroj: AA.

 

Komentáře

PowerfulCZ

z aplikace
30.7.2014 16:29

Nevím, jestli to už není v rozporu se zákonem atd. Tohle se mi hrubě nelíbí. Všechno to působí jako cool features, ale jen si tím Google a i jiní z nás dělají ovečky a roboty, aby o nás věděli vše a mohli nám znepříjemnit život, pač pak někdo udělá byť jen malou chybu a před barákem bude stát policejní Chevrolet Tahoe nebo GMC nebo něco podobného. V našem případě nějaký zapráskaný Peugeot nebo Renault nebo cokoliv do čeho jen strčíte a rozpadne se to na kusy. A my nebudeme mít pořádně možnost dělat něco svobodně. Ono už ani dnes není spousta věcí svobodných, i když tak vypadají.

wranic

wranic

z aplikace
30.7.2014 17:13

asi vypnu chytrej telefon a vytahnu staryho SE P1i ;-D

Tomáš Božek

Tomáš Božek

30.7.2014 17:18

PowerfulCZ: však ty a podobní blázni to nemusí vůbec používat :)

avenged

avenged

z aplikace
30.7.2014 17:22

Co je to “dovolená”?

Retard

Retard

30.7.2014 17:27

Tomáš Božek: Když se někomu nelíbí že mu někdo čte poštu je blázen ?
Opravdu si myslíte že když tuto službu vypnete(jestli to vůbec půjde) tak se Vám přestanou hrabat v emailech ?

jiri_v

jiri_v

z aplikace
30.7.2014 17:43

a proto na maily nepouzivam gmail ale mam mail na vlastni domene. Tohleto lezeni do soukromi pod zaminkou kvalitnich sluzeb se mi nelibi. To uz zachvili abych googlu posilal vyplatni pasku a on mi v ramci lepsich sluzeb navrhnul, jakou appku si muzu tenhle mesic koupit ne?

mysteriouss

z aplikace
30.7.2014 17:56

opravdu ste tak naivni a myslite si ze v googlu sedi nekdo za pocitacem a cte vam postu? vse dela robot (program). opravdu nikoho nezajimate jak si myslite. a pokud nebudete prostrednictvim emailu planovat bombovy utok na pentagon tak u vas opravdu nikdo zvonit nebude :D

Tomáš Božek

Tomáš Božek

30.7.2014 18:00

Kdo si naivně myslí, že se na nějaké úrovni neskenují strojově jeho maily, je hodně naivní člověk a pravděpodobně vůbec nerozumí IT. Jak myslíš že funguje taková základní věc jako je spam filtr? A to je jedno z mnoha využití skenování emailu o kterých vůbec veřejnost ví. Kdo někdy pracoval ve firmě s daty ti potvrdí jak snadno dostupná data to pro něho jsou. Pokud dneska někdo prahne po bezpečnosti svých dat na nějaké mýtické absolutní úrovní tak to good luck…

Oskar Štejfa

z aplikace
30.7.2014 18:31

funguje, v turecke alanyi

dan

dan

z aplikace
30.7.2014 18:35

jej proboha tam fakt nikdo za tím nesedí to vše automaticky dělá pocitac a jelikož ty zprávy chodí prez nej tak stejně se kontrolovali uz předtím akorad k te kontrole nebo jak to nazvat přidali novou funkci a podle mě celkem šikovnou když sme byli v chorvatsku google now sem použil nekolikrat automaticky mi to nabídlo převodník z kun na koruny a překladač z chorvatstiny na češtinu a místa v okolí se také hodily

Faktuzmemegazacinatestvat

Faktuzmemegazacinatestvat

30.7.2014 18:48

Díky bohu, že jde Googlu zakázat jakákoliv činnost s internetovým připojením v pozadí … pro mě je důležitější výdrž baterie a zdravý rozum, než sdílení informací světu za účelem rádoby pomoci dalším jednoduchým lidem, kteří mají z těchto rádoby fičurek erekci.

N1GG4

z aplikace
30.7.2014 18:58

Mě na mail přichází jen spam takže jsem v klidu :D

darkwing

darkwing

z aplikace
30.7.2014 20:45

co google neví?

Retard

Retard

30.7.2014 21:53

Bylo by super, kdyby telefon nahrával veškerý zvuk v dosahu a posílal ho ke zpracování na servery gůglu. Stačilo by se jenom zmínit o večeři a telefon by nabídl restaurace v okolí (nebo třeba při slově syfilis by nabídl nejbližší prostitutku). A bylo by to úplně v pohodě, protože by to dělal počítač a navíc kdo nechce zaútočit na Hexagon bombou vyrobenou z hrnce a postřiku na mšice se nemá čeho bát. A vůbec nějaký soukromí to je přežitek.

Shalim

Shalim 0

z aplikace
31.7.2014 0:41

Nedělejte z toho vědu, podívejte se kolik má google uživatelů. Pak si statisticky spočítejte, jaká je pravděpodobnost, že by se o vás někdo z googlu aktivně zajímal. Nehledě na to, že to dělá automat. Pokud jste vážně tak paranoidní tak radši nelezte na internet.

Michael

Michael

z aplikace
31.7.2014 8:42

Musim rict ze me mrzi, ze to google nepozna i od nasi cestovky. Nebo pozna? Kazdopadne rad bych se pochlubil s aplikaci Blue Style. vcera sme s mladou zakoupili zajezd v cestovce Blue Style, ktera ma paradni offline aplikaci. veskere informace o hotelu, cestovni doklady, kalkulacka men, mapa okoli, zajezdy do okoli….fakt je toho spousta a doporucuju

V

V

31.7.2014 9:20

Že to dělá robot a ne člověk je úplně jedno. Je to svinstvo. Android se dá používát i bez GMailu a dalších Google služeb. Ne.

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

31.7.2014 9:38

darkwing:
Přesně tuhle otázku jsem si nedávno také položil :)

Jenda

Jenda

31.7.2014 17:57

no paráda. 1984…Big Brother watching you :-)
jsem zvědavý, kdo první se pokusí vytvořit nadstavbu, která odesílání polohy a osobních dat googlu zatrhne. a nebo se ještě dočkáme znovu nástupu BlackBerry, který zase budou používat politici a podnikatelé a plebs bude mít Androidy?

mcmartincerny

z aplikace
1.8.2014 1:40

To jsem zjistil před 2 týdny v madarsku, Google chytrý společník :-P

SeppWinkler

SeppWinkler

1.8.2014 11:00

Môže ísť aj o problém, ktorý nikto z vás nespomenul. Pokiaľ by sa nejako podarilo takéto údaje získavať nejakej zločineckej organizácii, tak sa ľahko môže stať, že sa z dovolonky vrátite do prázdneho bytu / domu. Zlodeji by presne vedeli, kedy a ako ďaleko ste na dovolenke. Je to rovnako “bezpečné” ako zavesiť na stenu FB hlášku Od do som na dovolenke na opačnej strane zemegule ;)

RSS (komentáře k článku)