Google CEO Eric Schmidt: Nexus Two nechystáme, Nexus One posloužil svému účelu

No Image-01

Před sedmi měsíci vydal Google ve spolupráci s HTC smartphone s názvem Nexus One. Tento telefon měl být spíše než “ultimate-iPhone-killer” jakousi vlajkovou lodí Androida a také laťka pro ostatní výrobce smartphonů s Androidem. To koneckonců potvrdil i Eric Schmidt při rozhovoru pro britský Telegraph 1. července 2010:

Nápad před rokem a půl bylo udělat Nexus One, aby pohnul vývoj hardware telefonů dopředu. To taky udělal. Byl to takový úspěch, že jsme nemuseli dělat druhý. Z našeho pohledu je toto pozitivní, ale lidé nás kvůli tomu hodně kritizovali. Svolal jsem představenstvo a řekl: “Ok, fungovalo to. Gratuluju – a končíme.” Líbí se nám ta flexibilita, myslíme si, že flexibilita je právě pro naší svižnost charakteristická.

Nasadit laťku se opravdu povedlo. Pouhého půl roku po uvedení Nexus One na trh, máme nyní možnost vybírat z daleko širší nabídky high-end telefonů a vývoj se dere agresivně kupředu. Za dveřmi už máme Android telefony s 1GB paměti RAM, dvou-jádrovými procesory, 16 GB interní paměti, HD video možnostmi – pro Google a jeho Android nepochybný úspěch.

Objevují se také spekulace, že Eric Schmidt tím jen existenci Nexus Two potvrdil, neboť minulý rok v listopadu zprávu o vývoji Nexus One Google také popřel a o měsíc později už celý svět věděl, že Nexus One půjde za nedlouho do prodeje. Inu, uvidíme, zda-li Google tentokrát své slovo dodrží.

Co myslíte vy? Bude Nexus Two? A je podle vás pro Google dobrý krok neudělat druhý model? Komentujte pod článkem…

Martin Klapetek
O Autorovi - Martin Klapetek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)