Google do telefonů protlačí více předinstalovaných aplikací

Smartphone application icon symbols burst digital touchscreen display

Ačkoliv je Android otevřený operační systém, který může dle svého vědomí a svědomí používat a upravovat kdokoliv, nejrozšířenější verze je přirozeně ta od Googlu. Aby výrobci mobilních telefonů mohli do svého zařízení integrovat služby a aplikace vyvíjené internetovým gigantem, mají s ním podepsanou smlouvu s názvem Mobile Application Distribution Agreement (MADA). A právě znění tohoto dokumentu se změnilo.

google apps nexus

Pravděpodobně nejvýraznější změnou bude nárůst předinstalovaných aplikací, které pochází od Googlu. Už dnes jich v telefonech máme habaděj od G-mailu, po Chrome a mnohé další. Podle nové smlouvy jich může být až dvacet. Zatím nevíme, které to přesně budou, ale dá se počítat se službami jako Google Dokumenty, Tabulky a mnohé další. Firma ze slavného Silicon Valley si zároveň vymínila, že její aplikace musí být při prvním spuštění dobře viditelné, tedy umístěné na domácí obrazovce. Nemusíme se však bát, že bychom hned po rozbalení měli na ploše 20 ikonek. Prý stačí, když je Google Play zvlášť a ostatní aplikace mohou být v jedné složce.

google_apps

Další změny se týkají k přístupu k asistentovi Google Now. Americká společnost si přeje, aby u všech telefonů fungoval spouštěcí tah od spodní strany displeje. Výrobci by na home screen rovněž měli umísťovat Google Search. Vzhledem k faktu, že bez uzavřené dohody MADA, by výrobcům zmizel z telefonů i obchod Google Play a museli by hledat různé alternativy, je vysoce pravděpodobné, že se s Googlem na novém znění dohodnou. Další porce “balastu” mnoho uživatelů zajisté nenadchne.

Zdroj: TalkAndroid.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (45)