Go Watch od Alcatelu: Hodinky jako z Kinder vajíčka

Alcatel-OneTouch-GoWatch-uvodka

Alcatel na veletrhu IFA představil mimo jiné i své další hodinky, které patří do rodiny s přídomkem Go. Celým jménem se jmenují Alcatel OneTouch Go Watch a na první pohled vás upoutá jejich design. Tentokrát však bohužel ne v tom nejlepším slova smyslu.

Alcatel již jedny hodinky úspěšně prodává. My jsme o nich pro vás napsali recenzi, ve které se můžete dozvědět, že se nám jejich design poměrně líbil. Dokonce jste se mohli po internetu dočíst, že byly považovány za jedny z nejhezčích chytrých hodinek. Tedy alespoň v době jejich představení světu. Bohužel to samé nemůžeme říci o nově představených hodinkách Alcatelu. Nemůžeme si pomoci, ale Alcatel OneTouch Go Watch prostě vypadají velice lacině. Chápeme sice trendy, které hrají na sportovní design, ale Go Watch na první pohled vypadají jako tuctové hodinky, jaké jste mohli koupit před pár lety na asijských tržnicích za pár stovek.

Alcatel OneTouch Go Watch

 

Parametry Alcatel OneTouch Go Watch

Nicméně vzhled není vše. Nejdůležitější je jejich funkčnost. Hodinky pohání procesor o frekvenci 180 MHz, který v kombinaci s baterií o kapacitě 225 mAh dává hodinkám výdrž dva až pět dní na jedno nabití. Aby hodinky fungovaly jak mají, jsou vybaveny senzory jako gyroskop, senzor srdečního tepu, barometr a akcelerometr. Hodinky mají na rozdíl od těch loňských výměnné náramky o šířce 22 mm. Displej bude mít úhopříčku 1,22″ a rozlišení 240 x 240 pixelů.

Operační systém, který běží v hodinkách však opět není Android Wear, ale ten jistý co v hodinkách minulých. Jde o proprietální systém umožňující připojení k Androidu 4.3+ a iOS 7+. Systém je jen lehce upravený a aktualizovaný. Novou možností je tak například zobrazení a sdílení vaší nálady. Hodinky ji zjistí na základě údajů ze senzorů. Nálada se zobrazí v grafické podobě a vy ji pak můžete sdílet na sociálních sítích nebo si ji nastavit jako pozadí pro plochu s hodinami.

Alcatel Go Watch první pohled (IFA 2015)

Alcatel Go Watch první pohled (IFA 2015)

Cena a dostupnost hodinek Alcatel OneTouch Go Watch zatím nebyla oznámena. Dá se ale předpokládat, že Alcatel hodinkám nastaví podobnou politiku jako loni. Cena by tedy neměla být příliš vysoká a měla by se vejít pod 3.000,- Kč.

Co říkáte na design nového počinu Alcatelu? Líbí se vám?

Zdroj: GSMArena, IFA 2015

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)