Nový Gmail 4.9 umí připojit přílohy z Disku Google [odkaz ke stažení]

20140710_074229

Včerejší “aktualizační středa” přinesla také aktualizaci poštovní aplikace Gmail. Nová verze nese číslo 4.9 a hlavní novinkou je možnost připojení přílohy z Disku Google. Není to sice zásadní funkce, nicméně najde své využití například při posílání větších souborů, které tak nemusíte nahrávat z telefonu skrze mobilní připojení (za předpokladu, že máte soubor uložený v cloudu). Tuto možnost najdete při vytváření nové zprávy v nabídce jako položku Vložit z Disku. Připomeňme, že předchozí aktualizace na verzi 4.8 z května tohoto roku přinesla možnost ukládání příloh zpráv na Disk Google (viz aktualita Nový Gmail 4.8 umí ukládat přílohy na Disk Google [odkaz ke stažení]).

Při připojování souboru z Disku můžete změnit možnosti sdílení v případě, že příjemce nemá k dokumentu přístup. Google také vylepšil návrhy automatického dokončování v kontaktech, takže by mělo být snazší najít toho, koho hledáte. V praxi se tato novinka projevuje tak, že našeptávač napovídá možná jména v poli “komu”, “kopie” a “skrytá kopie” již po zadání prvního písmena namísto dosavadních dvou. Gmail 4.9 dále řeší problémy se synchronizací, jež se objevovaly u některých uživatelů, nicméně tento fakt v oficiálním seznamu provedených změn zmíněn není. Oficiální seznam změn v aplikaci Gmail 4.9 zatím nebyl v Obchodě Play publikován.

Soubor vložený jako příloha Soubor vložený jako příloha

Aplikace je aktualizována automaticky, nicméně pokud nechcete čekat, můžete si poslední verzi stáhnout z následujících odkazů – velikost souboru je 5,7 MB. Pro instalaci je ale nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z alternativních zdrojů.

Zdroje: AndroidSPIN, Phandroid, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)