Francouzský mobilní operátor potvrdil časový harmonogram pro aktualizaci HTC One

htc_one_kitkat

Telefon HTC One byl představen 19. února loňského roku a setkal se s poměrně kladnou odezvou ze strany zákazníků i odborné veřejnosti. Kritiku si ale vysloužil za skutečnost, že v době uvedení byl v telefonu Android ve verzi 4.1.2, ačkoli o více než čtyři měsíce dříve byl představen Android 4.2. Bylo to pravděpodobně poprvé, kdy vlajková loď HTC nepřišla na trh s poslední verzí systému. Naštěstí tchajwanský výrobce reagoval poměrně pohotově a velice brzy začal vydávat aktualizace pro tento telefon doslova jako na běžícím páse. Aktuálně se čeká na uvolnění Androidu 4.4 KitKat, který by podle dosavadních zpráv měl vyjít již velice brzy. Potvrzuje to také důvěryhodný zdroj, kterým je francouzský mobilní operátor SFR.

HTC One dostane Android 4.4 KitKat HTC One dostane Android 4.4 KitKat

Pokud budeme věřit slovům Jasona Mackenzie (prezident HTC Amerika a evropského PR oddělení HTC), pak by se majitelé HTC One mohli KitKatu dočkat ještě v průběhu ledna. Většina zařízení by tak aktualizaci obdržela v únoru, ať už se jedná o verze určené pro volný trh, nebo telefony z nabídek operátorů. Tento termín ostatně nedávno uváděl i LlabTooFeR – známý vývojář alternativních ROMek a zdroj mnoha zvěstí o produktech HTC, které se později ukázaly jako pravdivé (viz aktualita Všechny verze HTC One dostanou nejpozději v únoru update na KitKat).

Informace z webu operátora SFR Informace z webu operátora SFR

Před několika dny francouzský mobilní operátor SFR zveřejnil informace o očekávaných termínech aktualizací chytrých telefonů s operačními systémy Windows Phone a Android. Na seznamu se objevil také HTC One ve verzi pro tohoto operátora, která se ale nijak zásadně neliší od volně prodávané varianty. Podle tohoto zdroje se HTC One dočká Androidu 4.4 KitKat v únoru, což zcela potvrzuje dosavadní zvěsti. Lze tedy předpokládat, že v únoru se updatu dočkají všechny HTC One na evropském kontinentu.

Připomínáme, že aktualizace nepřinese novější verzi grafické nadstavby HTC Sense, ale půjde pouze o aktualizaci systému a softwaru. Přesná verze operačního systému po aktualizaci ponese dle LlabTooFeRa číslo 4.4.2.

Zdroje: YouHTC, TuttoAndroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)