Dolphin tým “uvolnil” emailové adresy betatesterů (aktualizováno)

No Image-02

V dnešní době stále častěji slyšíme, že někdo odcizil jisté společnosti citlivá data, kterými velmi často jsou kontaktní a osobní údaje a v horších případech také údaje o kreditních kartách. Dolphin tým, který stojí za stejnojmenným Android prohlížečem, to však pozvedl na úplně jinou úroveň, když tato data poslal do světa sám.

V emailu zaslaném privátním betatesterům nové verze prohlížeče, byl omylem přiložen velmi rozsáhlý seznam emailů dalších betatesterů a spolu s nimi několik náhodných klíčů, jejichž význam není zcela jasný. Email dnes svěřujeme kdekomu, takže jeho zveřejnění není žádná katastrofa, ale jak poznamenává server The Next Web – lidé na tomto seznamu jsou vlastně “early adopters”, kteří chtějí zkusit nové technologie při brouzdání po internetu na svém Android telefonu. Může se tak najít někdo, kdo celý tento seznam využije k vlastnímu prospěchu (konkurenční společnosti, spammeři apod). Tedy v nejhorším případě zřejmě dostanete sadu nevyžádaných emailů :)

Samotný tým Dolphin se zatím k celé věci nevyjádřil. Dolphin tým vydal na svém blogu oficiální omluvu všem poškozeným a zároveň uvedl emailovou adresu, na kterou se můžete obrátit se svými dotazy v této věci – support@dolphin-browser.com.

[Zdroj: TNWDigitizor a Dolphin blog]

Martin Klapetek
O Autorovi - Martin Klapetek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)