Menu

CyanogenMod se dočká vlastního app storu

Populární custom ROM CyanogenMod nedávno překonala milník více než 1 milion instalací na různých zařízeních. Díky popularitě přichází další evoluční krok v podobě CyanogenMod App Store (hmm, to jméno se asi Applu líbit nebude…). S nápadem přišel jeden z vývojářů, Koushik Dutta (mimo jiné tvůrce ClockworkModu), a hned se pustil do realizace projektu. Hlavní myšlenkou je uvedení aplikací, které byly z nejrůznějších důvodů staženy z oficiálního Android Marketu, anebo zde nemohou vyjít. Mělo by se jednat o nejrůznější aplikace pro provedení rootu, emulátory herních zařízení, různé tetheringové aplikace apod. Možná se dočkáme i samotných custom ROMek. Samozřejmě dostupnost nebude omezena pouze na CyanogenMod, ale půjde spustit na jakékoliv ROM. Vývoj je zatím v rané fázi a ještě uplyne hodně vody, než si App Store vyzkoušíme na vlastní kůži, ale už teď zní slibně a máme se na co těšit.

 

Zdroj: G+ (via Techcrunch, Geeksailor)

 

Komentáře

Fulda

Fulda

23.1.2012 17:46

Tak jsem na to zvědavej. To zase bude o žalobu víc ze strany applu. :D

palo

palo

23.1.2012 18:40

SUPER :D

Bass.Boi

Bass.Boi

23.1.2012 19:25

No uz aby to bylo, ted je toho moc, cekani na oficialni stable verzi CM7 pro LG Optimus one, mezi tim uz se dela na CM9 pro LG OO.. jeeeee ;))))

dtjan

dtjan

23.1.2012 22:39

roztříštěnost androidu v plné kráse..navrhuju min. 25 dalších marketů, ať si uživatel pořádně vyzkouší google search..bleeeee

jyny

jyny

24.1.2012 0:44

hehe jasne vy take nieco nepoznate . najme nie po roote (sorry jailbr..), nebodaj mas tie veci v oficialnom appsore?

Clarke

Clarke

24.1.2012 12:02

Chválim, minulý týden jsem sháněl LOIC for Android a poté co byl stažen z Marketu, bylo šílený najít jej na webu, všude jen linkovali na Market, nakonec mě zachránil torrent.

RSS (komentáře k článku)