CyanogenMod Compiler aktualizován – přidává podporu CM10

cm10ico

CyanogenMod je nesporně jednou z nejúspěšnějších alternativních ROMek. Navazující nástroj CyanogenMod Compiler umožňuje uživatelům sestavovat a vytvářet vlastní nedistributovatelné deriváty této ROMky. Projekt původně pracoval pouze v textovém režimu, nicméně v rámci přiblížení širší veřejnosti dostal na jaře tohoto roku grafické rozhraní.

CyanogenMod Compiler s grafickým rozhraním

CyanogenMod Compiler s grafickým rozhraním

Za CyanogenMod Compilerem stojí vývojář, který na XDA fóru vystupuje pod nickem lithid-cm. Ten nyní přišel s další podstatnou aktualizací, čítající update repozitářů a především podporu CyanogenMod 10, obsahujícího Android 4.1.x Jelly Bean. Můžete si tak sestavit vlastní ROM s nejnovější verzí systému.

Autor sám ale důrazně upozorňuje, že CM10 stále ještě prochází “bouřlivým vývojem”, což znamená, že ani na podporovaných zařízeních nepoběží zcela bez chyby. Nevylučuje ani nutnost provést některé kroky před kompilací manuálně.

Pokud si, přes všechna potenciální rizika, chcete vytvořit svou vlastní verzi CyanogenModu 10 pro osobní potřebu, navštivte příslušné vlákno XDA fóra pro více informací.

Zdroj: XDA a XDA fórum.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)