CyanogenMod bude podporovat dalších osm telefonů

cm_jelly_ico

Patrně i ti, kteří nikdy nerootovali telefon, slyšeli o nejpopulárnější alternativní ROMce CyanogenMod. Její obliba je tak velká, že z jejích základů vychází celá řada modifikací/klonů, přinášejících CyanogenMod i pro oficiálně nepodporovaná zařízení. Jestliže pak takový firmware získá dostatečný počet zájemců a vývojář nebo vývojářský tým se zaváže k udržování zařízení, stane se takový přístroj oficiálně podporovaným a obdrží oficiální sestavení CyanogenModu. Taková podpora pak přináší majitelům zařízení určitý pocit jistoty, neboť oficiální stabilní verze jsou zpravidla stabilnější a obsahují méně chyb.

CyanogenMod bude podporovat dalších osm telefonů CyanogenMod bude podporovat dalších osm telefonů

CyanogenMod oznámil, že následujících osm zařízení obdrží oficiální sestavení ROM. Zatímco v některých případech se na CyanogenModu už nějakou dobu pracuje, pro jiné to bude první verze.

  • Samsung Galaxy S Relay 4G (apexqtmo)
  • Samsung Galaxy S4 – C Spire (jfltecsp)
  • Motorola Atrix HD (mb886)
  • Motorola Photon Q – GSM (xt897)
  • Motorola Photon Q – CDMA (xt897c)
  • Motorola Droid Razr M (xt907)
  • Motorola Razr HD – GSM (xt925)
  • Motorola Droid Razr HD – CDMA (xt926)

Všechna tato zařízení, s výjimkou Samsungu Galaxy S4 C Spire, dostanou CyanogenMod 10.2, založený na Androidu 4.3. V nejbližších dnech ale nelze počítat ani s uvolněním “nočních sestavení”, neboť příprava bude nějakou dobu trvat, nicméně majitelé uvedených telefonů se mohou alespoň těšit na jednu z nejlepších “custom ROM”. Podpora dalších zařízení by prý měla přijít v dohledné době.

Zdroje: Android Central a oficiální Google+ CyanogenModu.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

kalkulacky_ico

SvětAndroida doporučuje: 4 kalkulačky

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
9 min. uložit na později

Komentáře (8)