Vychází CyanogenMod 11.0 M8. Jaké novinky přináší?

cyanogenmod_image

Nejznámější alternativní ROM CyanogenMod se dočkává nové verze s označením CyanogenMod 11.0 M8, která je prozatím k dispozici pouze pro vybraná zařízení, ale další budou přibývat v následujících dnech. Mezi zařízeními, která si mohou ihned dopřát CyanogenMod 11.0 M8, nechybí například Samsung Galaxy S III, Sony Xperia Z1 Compact či Oppo Find 7a a OnePlus One. Právě dva naposled jmenované telefony se na seznam podporovaných přístrojů dostávají vůbec poprvé, stejně tak modely Xiaomi Mi2S či Sony Xperia Z2. Největší novinkou v systému CyanogenMod 11.0 M8 je bezesporu “podvozek”, který představuje nejnovější Android 4.4.4. Nově přibyly také tzv. heads up notifikace, možnost měnit mřížku domácí obrazovky a další. Kompletní seznam změn naleznete zde.

CyanogenMod 11.0 M8

Alternativní ROM CyanogenMod představuje do značné míry přepracovaný čistý Android, který se za poslední léta stává čím dál oblíbenější. Některé telefony se dokonce mohou pochlubit oficiální podporou tohoto systému již v době vydání – například opěvovaný smartphone OnePlus One. V současnosti je CyanogenMod oficiálně dostupný pro několik desítek smartphonů a tabletů, neoficiální seznam je ještě o poznání delší.

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)