Cyanogen spojil síly s Qualcommem – dostane Cyanogen OS do více zařízení?

cyanogen qualcomm

Ať už k vývojářům populární komunitní ROM CyanogenMod chováte sympatie, či jim naopak nemůžete přijít na jméno, jedno se společnosti Cyanogen Inc. musí nechat, rozhodně je o ní slyšet. A že ani její cíle nejsou zrovna malé pro změnu dokazuje velmi sebevědomým prohlášením, že chce vytvořit “Android bez Googlu”. Že Cyanogenu věří postupně dokazují i velké společnosti z oblasti IT. Například přesně před měsícem jsme vás informovali o tom, že do Cyanogen Inc. hodlá investovat samotný Microsoft, a to částku 70 milionů dolarů, díky čemuž se z něj stane menšinový investor v této společnosti. Nově však Cyanogen Inc. přichází s oznámením strategické spolupráce s jedním z nejvýznamnějších hráčů na poli mobilních chipsetů – Qualcommem.

Jak Cyanogen Inc. uvádí, s Qualcommem uzavřel “strategickou dohodu” jejíž podstatou je implementace podpory pro prvky uživatelského rozhraní a dalších součástí systému Cyanogen OS do referenčních zařízení Qualcommu. Tato referenční zařízení si nechává Qualcomm vyrobit pro každý typ svého chipsetu a následně je poskytuje výrobcům telefonů. Díky této podpoře jsou pak výrobci schopni uvést na trh svůj vlastní, finální produkt za méně než 60 dní od začátku jeho vývoje. V praxi bude tedy podpora chipsetů Qualcomm pro součásti Cyanogen OS – komerční verze CyanogenModu – znamenat velmi snadný vývoj telefonů s tímto operačním systémem na palubě. Podpora by se měla týkat chipsetů Qualcomm série 200, 400 a 600. Pro Cyanogen Inc. respektive jeho Cyanogen OS se tak otevírá cesta k použití v širokém spektru zařízení nižší a střední třídy. U nejvýkonnějších smartphonů, potažmo i tabletů, bude však jeho nasazení o něco komplikovanější z důvodu nadále chybějící podpory ze strany Snapdragonů série 800. Je otázkou, zda je tato nepodpora způsobena tím, že se Cyanogen Inc. hodlá zaměřit na dostupné přístroje nižší a střední třídy, nebo byla zamítnuta ze strany Qualcommu.

cyanogen web

To však není jediná novinka, kterou Cyanogen Inc. oznámil. Krom nového partnerství přichází také s “úplně novou identitou”, což je v podstatě jen PR označení pro nové, více futuristické, logo společnosti a předělaný web cyngn.com.

Co říkáte na partnerství společností Cyanogen Inc. a Qualcomm?

Zdroj: AndroidAuthority.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)