Chromecast bude umět streamovat video z Dropboxu

chromacast

Když Google ukázal Chromecast, mnozí se zabývali myšlenkou, zda je to pro ně nějakým způsobem zajímavé zařízení. Ano, je to levný “kolíček” (dongle), ale počet zdrojů, ze kterých lze přehrávat video, je poměrně omezený. Nyní, jak se zdá, bude možné streamovat video přímo z Dropboxu.

Bude možné streamovat video přímo z Dropboxu Bude možné streamovat video přímo z Dropboxu

Kupodivu tato možnost není oficiální – je k dispozici díky vývojářům, konkrétně v tomto případě stojí v pozadí Kushik “Koush” Dutta, který mimochodem nedávno představil aplikaci, umožňující vysílat obsah systémové Galerie přes Chromecast do televize.

Nová aplikace ještě nemá jméno a je popisována jako “Z Dropboxu do Chromecastu” (Dropbox to Chromecast). V tuto chvíli není k dispozici ke stažení, protože byla vytvořena pomocí beta verze SDK a v souladu s pravidly ji není dovoleno distribuovat. Zatím se alespoň můžeme podívat na princip fungování na videu. Jak sami uvidíte, není to nic složitého – stačí jen spustit Dropbox, “nasdílet” soubor s Chromecast a vysílání může začít.

Dropbox to Chromecast App

Dropbox to Chromecast App

Zbývá jen počkat, kdy někdo přijde s možností vysílat soubory uložených přímo ve smartphonu nebo tabletu.

Pokud by vás zajímaly další tipy a triky pro Chromecast, doporučujeme zhlédnout následující šestiminutové video, připravené redaktory Android Authority.

Chromecast Tips and Tricks

Chromecast Tips and Tricks

Zdroje: 4PDA a Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)