Vzteklouni, jásejte! LG odhalí ohebný nerozbitný OLED displej

1-300×225

Tento týden se LG zcela jistě postará o patřičný rozruch. Na výroční akci společnosti The Society for Information Display totiž předvede poprvé na veřejnosti zcela nový pětipalcový ohebný nerozbitný displej využívající technologii OLED. O ohebných displejích se už nějakou dobu mluví, ale co je myšleno tou nerozbitností? Znamená to, že naši choleričtí spoluobčané se už nebudou muset krotit v erupcích svého vzteku? Budeme soutěžit v hodu mobilem do dálky? Vrátí se časy Nokie 3310? Zatím těžko říci, tisková zpráva neuvádí detaily. Každopádně pravdu zjistíme v nadcházejících dnech.

1-300x225

Mezi dalšími technologiemi bude představen například nová generace TFT panelů ve velikostech 5 a 7 palců. Technologie pojmenovaná Oxide TFT je vnímáná jako další vývojový krok TFT displejů, protože slibuje výrazné zlepšení parametrů v oblastech rozměrů, průhlednosti a spotřeby. A díky až 1 mm tenkému rámečku bude možno vyrábět mobilní telefony s displejem prakticky od kraje ke kraji.

Dále se samozřejmě dočkáme prezentace dalších pokroků na poli zobrazovací techniky pro obývací pokoje a chystá se i čtrnáctipalcový displej pro notebooky s rozlišením 2560 x 1440 bodů.

 

Zdroj: Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)