BlackBerry Priv na dvou oficiálních videích

blackberry_venice_priv_ico

Po letech pokusů o prosazení vlastní platformy BlackBerry OS se kanadský výrobce a jeden z průkopníků chytrých telefonů rozhodl vyzkoušet jako operační systém Android. Společnost již publikovala informace o chystaném zařízení BlackBerry Priv (původně známém pod kódovým označením Venice) v poněkud trapném videu s generálním ředitelem společnosti (viz zprávička Ředitel BlackBerry si utrhl ostudu: nevyšla mu demonstrace modelu Priv), nicméně nyní se fanoušci této očekávané novinky dočkali profesionálněji pojatého snímku.

Introducing PRIV

Introducing PRIV

Video ukazuje převážně funkce, které jsou součástí operačního systému Android, nicméně zaměřuje se na využívání vlastních funkce BlackBerry Hub a hardwarové QWERTY klávesnice. Můžete si tak například všimnout, jak tato značka využívá touchpadu implementovaného v klávesnici pro dokončování rozepsaných slov a jejich výběr z obrazovky.

Nutno konstatovat, že zatím toho BlackBerry mnoho neukázalo, nicméně o trochu více lze spatřit ve videu britského prodejce mobilních telefonů Carphone Warehouse. Tento distributor již na svém webu připravil stránku, skrze kterou lze BlackBerry Priv předobjednat. Cena na britském trhu začíná na 49 librách měsíčně (cca 1800 Kč) při uzavření smlouvy, případně lze novinku zakoupit bez SIM karty a závazků za 579,99 liber, tedy asi 21 350 Kč, což je víceméně všeobecně očekávaná částka. Předpokládá se přitom, že dodávky budou zahájeny počátkem příštího roku.

Meet PRIV™ by BlackBerry®

Meet PRIV™ by BlackBerry®

Co můžeme čekat od BlackBerry Priv?

BlackBerry Priv bude mít 5,4″ QHD obrazovku se zakřivenými hranami, 3410mAh baterii, procesor Qualcomm Snapdragon 808, 18MPx fotoaparát a operační systém Android 5.1.1. BlackBerry ovšem nehodlá stavět na čistém Androidu – společnost vnímá jako jednu z priorit soukromí a bezpečnost, což má být jednou z konkurenčních výhod, takže “pod kapotou” je přichystáno několik zlepšení. Telefon přijde na trh se sadou bezpečných komunikačních aplikací, bezpečnostním výstražným systémem DTEK a příslibem budoucí podpory.

Jedním z hlavních rysů BlackBerry Priv má být hardwarová klávesnice Jedním z hlavních rysů BlackBerry Priv má být hardwarová klávesnice

Zatím není známo, zda bude tento mobil dostupný i na českém trhu.

Zdroje: Android Police, Carphone Warehouse.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)