Avast! varuje před markety třetích stran

avast! Mobile Security

Lidé pracující na mobilním systému Avast všechny upozorňují na markety třetích stran z pochybných stránek. Nedávno se jim totiž podařilo zablokovat na internetu stránky, které tyto markety poskytovaly a aplikace které na nich byly, vysávaly z uživatelů peníze přes premium SMS. Jedná se o markety ze stránek www.t2file.netwww.uons.netwww.uote.netwww.sofile.net, které nabízely hry či spořiče obrazovky. Aplikace používaly protokol rodiny Android:FakeInst.

Stránky byly orientovány především na rusky mluvící uživatele, ale obsahovaly i čísla zpoplatněných služeb dalších 60 zemí. Zajímavostí je, že se na tyto stránky nedalo dostat přes klasický prohlížeč v PC, ale pouze přes mobilní browser, ve kterém vás stránka následně vyzvala k instalaci aplikace s velkými požadavky na oprávnění. Tyto stránky se naštěstí podařilo zablokovat již jeden týden od jejich registrace, a tak bychom měli být nyní zase o něco více v bezpečí.

Avast dále doporučuje, abychom si kontrolovali aplikace a jaké povolení žádají. Logicky, jestli po vás chce spořič obrazovky povolení na odesílání SMS, tak bychom si ho asi neměli nainstalovat.

Avast je stále jediný anti-malware software pro Android, který dokáže hrozbu pochybné aplikace detekovat. Pro ty, kteří nechtějí antivir, ale mají root jen připomínám, že i v něm se dají spravovat oprávnění aplikací :-).

Více informací naleznete na https://blog.avast.com/

avast-mobile-security-android-2012

Adam Kováč
O Autorovi - Adam Kováč

Student IT, milovník Androida a všeho kolem něj :-) více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)