Avast Anti-Theft: Zabezpečte svůj Android proti krádeži

Avast Anti-Theft 764×501

Obáváte se ztráty nebo krádeže vašeho telefonu? Díky aplikaci Avast Anti-Theft se bát nemusíte. Nebo snad ano?

Co všechno vlastně umí?

Pro používání aplikace Avast Anti-Theft stačí vytvořit účet Avast. V případě, že dojde ke ztrátě nebo odcizení vašeho zařízení, stačí se na libovolném dalším zařízení s přístupem k internetu přihlásit k tomuto účtu, přes který můžete zadat některý z následujících příkazů:

  • Vzdálený odposlech.
  • Vyfotit obrázek.
  • Hlasitá siréna.
  • Lokalizace telefonu.
  • Upozornění na změnu SIM.
  • Vzdálené odesílání SMS.
  • Vzdálený restart.
  • Zamknutí nastavení telefonu.
  • Vzdálené uzamčení.

To jsou jen nejdůležitější z mnoha funkcí, které aplikace nabízí. Vzdálený odposlech například umožňuje na váš telefon zavolat, aniž by se rozsvítila jeho obrazovka. Můžete tak odposlouchávat, cokoli se děje v okolí, aniž by na to případný zloděj přišel. Použitím utajeného režimu můžete například skrýt ikonu aplikace, maskování aplikace zase dovolí změnit název aplikace.

Velmi užitečná funkce je lokalizace telefonu, pomocí které můžete sledovat aktuální polohu zařízení, případně jeho pohyb monitorovat po předem zvolených časových krocích.

Základní představu o tom, jak ochrana funguje, si můžete udělat z následujícího videa:

https://www.youtube.com/watch?v=ulg59gzipv0&feature=youtu.be

Výhodou je to, že aplikace po zapnutí běží skrytě na pozadí, takže “nálezce” nemusí mít tušení, že je sledován. Pokud je ale případný zloděj dostatečně připraven, může ihned po krádeži zařízení přepnout do továrního nastavení. V takovém případě neexistuje způsob, jak zařízení na dálku kontaktovat.

Jak je to ale v praxi?

V našem případě se pár sekund po přihlášení ochrana Anti-Theft automaticky zapnula a telefon se přepnul do skrytého režimu, aniž by nám nejdřív umožnil cokoli nastavit. Pokud si tedy chcete s nastavením trochu pohrát, je po přihlášení potřeba (alespoň v našem případě) Anti-Theft ochranu rychle vypnout, jinak se k ní ze systému běžně nedostanete (pouze složitěji, například pomocí Google Play). Pro aktivaci funkcí, jako vymazání zařízení a ochrana proti odinstalování, musíte nejprve aplikaci povolit ve správci zařízení.

Za zmínku také stojí to, že při kliknutí na možnost Povýšit na Premium dostanete okamžitou hlášku, že vám Avast děkuje za nákup, aniž byste nákup jakkoli schvalovali (informace o ceně také nebyla k nalezení, navíc se objevilo poněkud nesmyslné datum platnosti licence – viz galerie). Aktivací prémiové verze tak dojde k aktivaci dalších funkcí. Avast dle všeho u některých svých aplikací přechází na bezplatný model a toto je jeden z možných artefaktů předchozí placené verze. Tomu odpovídá i vyjádření, které jsme obdrželi z centra zákaznické podpory:

Dobrý den,

děkujeme za kontaktování zákaznické podpory Avast Software.
Nová verze avastu pro mobily, AMS5, je zdrama v premiové verzi.

I když byla otázka směřována k Avast Anti-Theft, dočkali jsme se odpovědi k Avast Mobile Security, součástí které je podle pracovníka podpory i Anti-Theft.

Závěr

Aplikaci můžete stahovat z Google Play. Množství funkcí, které aplikace zdarma nabízí, je opravdu vynikající. Pokud tedy uvažujete o tom, jak víc ještě můžete svůj telefon zabezpečit, zkuste zvážit Avast Anti-Theft. Je jen na vás, jestli mu těch pár nedoladěností výměnou za širokou škálu funkcí odpustíte.

95649cd6ef54b0abf0c4b15b4dd3953c?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(
Jakub Schusser
O Autorovi - Jakub Schusser

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)