Samsung možná bude platit 40 dolarů za každý telefon Applu

samsung-vs-apple

Rozepře mezi společnostmi Samsung a Apple budou trvat nejspíše celou věčnost – alespoň tak lze soudit z neustálých soudních sporů, ve kterých spolu tito dva giganti válčí. Apple je nyní přesvědčen, že Samsung porušuje 5 velmi důležitých patentů a nedovoleně je využívá ve svých zařízeních. A jaké řešení tvůrci iPhonu mají? Samsungu, zaplať nám 40 dolarů za každý svůj prodaný přístroj. Zní to šíleně, že?

Apple-vs-Samsung-beatdown2-e1346341423696

Apple: Samsung porušuje 5 našich patentů

Na vině jsou patenty pro kliknutí (tapnutí) na telefonní číslo, integrované hledání v systému, synchronizace dat, odemykání “slide to unlock” a autodokončování (nejspíše při psaní). Celý případ směřuje teprve k soudu a budeme zvědaví, jak celá kauza dopadne. Tento proces se odehraje 31. března před americkou soudkyní Lucy Koh.

samsung-vs-apple

Patentové války plýtvají obrovskými finančními prostředky jednotlivých výrobců, což se samozřejmě výsledně promítne do cen jednotlivých výrobků a tratíme na tom my, zákazníci. Podobný soud už v historii vyhrála společnost Microsoft, které nyní řada firem vyrábějících přístroje s Androidem musí platit za každý telefon. Jsme moc zvědaví, na kterou stranu se soud přikloní v tomto případě. Vyhraje Apple? Samsung?

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)