Apple bude požadovat zákaz prodeje zařízení Samsung v USA!

samsung-vs-apple-iphone-5-642×3941

Není to dávno, co byl americkým soudem zakázán prodej určitých modelů produktů iPhone a iPad na území USA. Jednalo se alespoň o částečné vítězství společnosti Samsung v dlouhodobém patentovém sporu. Bohužel vše převrátil americký prezident Obama, který návrh zákona vetoval a fakticky tím opět umožnil prodej výrobků společnosti Apple na území USA.

samsung-vs-apple-case

Apple se z toho však velmi rychle oklepal a hodlá vrátit úder. V nejbližší době zahájí soudní řízení o zákazu prodeje určitých produktů společnosti Samsung na americkém trhu. Bohužel doposud není známo o jaké produkty se bude jednat. Jediná informace, která je veřejně dostupná, pojednává o porušování patentů vlastněné Applem. Americký právník, který má na starosti patentové spory, Ray Van Dyke k případu řekl, že již dávno nejde o peníze, ale o princip a dominantní postavení na trhu. Dále řekl, že patentové spory potrvají ještě mnoho let.

bbaa7f0c128d9afde7562325f8958cd9c4c441ce

Je zajímavé, že asi před měsícem podepsali Samsung a Apple dohodu o dlouhodobé spolupráci a Apple již startuje nový soudní spor.

Otázkou zůstává: Vetuje případně prezident Obama zákaz dovozu produktů společnosti Samsung?

Zdroj: SamMobile

 

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (50)