Aplikace Google play se mírně změní: Více se využijí žebříčky

aplikace google play zebricek aplikaci

Google pokračuje v menších změnách v obchodu Play. Tentokrát aplikace Google Play dostává novinku v podobě žebříčku přímo u jednotlivých aplikací. Žebříček aplikací a her bude mít tak brzy více prostoru.

Aplikace Google Play již brzy s novinkou

Nově se některým uživatelům začíná zobrazovat umístění aplikace v žebříčku, a to rovnou pod tlačítky otevřít/odinstalovat. Pokud se aplikace umístila do žebříčku, tak se číslo zobrazí i před instalací. Hodit se to může například, když uživatel není rozhodnutý, jestli si stáhne nebo zakoupí nějakou aplikaci či hru.

aplikace google play zebricek nejsou moc přehledné, hlavně kvůli velkému počtu kategorií, takže zobrazení rovnou u aplikace také urychlí případné hledání v žebříčku.

Tato novinka se prozatím testuje u vybraných uživatelů. K aktivaci je podle všeho potřeba alespoň Google Play ve verzi 8.2. I to ale nemusí stačit, na redakčních telefonech zatím novinku nemáme. Aktivuje se totiž na straně serveru.

Přijde vám tato novinka užitečná? Sledujete často žebříčky v Google Play?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)