Menu

Aplikace Google play se mírně změní: Více se využijí žebříčky

Google pokračuje v menších změnách v obchodu Play. Tentokrát aplikace Google Play dostává novinku v podobě žebříčku přímo u jednotlivých aplikací. Žebříček aplikací a her bude mít tak brzy více prostoru.

Aplikace Google Play již brzy s novinkou

Nově se některým uživatelům začíná zobrazovat umístění aplikace v žebříčku, a to rovnou pod tlačítky otevřít/odinstalovat. Pokud se aplikace umístila do žebříčku, tak se číslo zobrazí i před instalací. Hodit se to může například, když uživatel není rozhodnutý, jestli si stáhne nebo zakoupí nějakou aplikaci či hru.

aplikace google play zebricekPokud uvidí, že je umístěna třeba v první stovce, nebo třeba desítce nejlepších aplikací, tak se může rychleji rozhodnout. Navíc samotné žebříčky v Google Play nejsou moc přehledné, hlavně kvůli velkému počtu kategorií, takže zobrazení rovnou u aplikace také urychlí případné hledání v žebříčku.

Tato novinka se prozatím testuje u vybraných uživatelů. K aktivaci je podle všeho potřeba alespoň Google Play ve verzi 8.2. I to ale nemusí stačit, na redakčních telefonech zatím novinku nemáme. Aktivuje se totiž na straně serveru.

Přijde vám tato novinka užitečná? Sledujete často žebříčky v Google Play?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

avod

10.10.2017 9:24

Mám ráno aktualizovanou verzi 8.2.56, ale bez hodnocení, o kterém píšete.

Dedii

10.10.2017 11:29

mám verziu 8.3.41 a tiež tam rebríček nemám

Radeg

radeg 21

10.10.2017 12:27

Neumíte číst nebo co?
Srozumitelně se v článku píše, že tahle funkce nezáleží pouze na verzi aplikace, ale že se aktivuje na straně serveru. Je to ta poslední, tučným písmem, věta článku.
Teď tady bude ještě dalších pětadvacet keců o ničem, že to ještě dotyčný nemá aktivní.

RSS (komentáře k článku)