Menu

Aplikace Android Auto konečně funguje bezdrátově: Zatím ale s omezením

Už dlouhé měsíce se spekulovalo a čekalo na oficiální podporu bezdrátového připojení pro Android Auto. Nyní konečně přichází pro majitele telefonů Google, brzy se ale dostane i na majitele telefonů ostatních značek. Aplikace Android Auto se tak rozšiřuje o jednu z nejvíce žádaných funkcí.

Aplikace Android Auto funguje bezdrátově zatím s Nexus a Pixel telefony

Prvních větších náznaků, že se blíží podpora bezdrátového připojení pro Android Auto, jsme se dočkali v lednu na veletrhu CES. Na tomto veletrhu se oznámilo několik Infotainment systémů od JVC a Kenwoodu s Android Auto a podporou Wi-Fi připojení. Ale i když jste si tyto systémy do svého auta pořídili, tak jste stále nemohli bezdrátové připojení používat.

android auto aplikace bezdratove pripojeni wifi

Změna přišla až v těchto dnech, kdy se bezdrátový režim zpřístupnil na telefony Pixel a Nexus. K fungování je potřeba poslední verze Android Auto v3.1, kterou u nás nemůžeme stahovat oficiálně z Google Play. Využít však jdou stránky jako APKMirror, ze kterých můžete Android Auto stáhnout a instalovat. APK soubory ke stažení najdete v části Download, rozdělené jsou podle architektury.

Dále je potřeba vozidlo nebo palubní systém, který již podporuje Android Auto bezdrátově. Pokud jde o telefony, tak se podporují Pixel telefony a také Nexus 5X nebo Nexus 6P. V neposlední řadě je potřeba také Android 8 Oreo, což ale u Google telefonů není problém. Pro první připojení a nastavení je také potřeba UBS kabel.

Pokud ale nemáte Google telefon, tak nepůjde o tak velký problém. Jeden z vývojářů Android Auto prozradil, že aktivně spolupracují s výrobci telefonů na přidání podpory. Mohlo by jít o podobnou situaci jako s Google ARCore, kdy se nejprve podporovalo malé množství telefonů, ale během několika měsíců se objevila podpora pro všechny. Android Auto v ČR není oficiálně dostupné, nicméně není problém jej rozchodit i u nás. V našich dojmech Android Auto, najdete i krátký popis toho, jak Android Auto nainstalovat.

Používáte Android Auto, těšíte se na podporu bezdrátového připojení?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Maxipes

Maxipes -3

16.4.2018 12:43

Android auto je fajn myšlenka, ale taky má své mouchy. Za mě dosavadní zkušenosti z Citroenu a displeje s úhlopříčkou cca. 7″:

1) neskutečně dlouho trvá, než se připojí (řádově vteřiny). Ale to je asi chyba auta.

2) zobrazení navigace mi nepřijde úplně nejlepší. Velké symboly a menší výřez mapy. Na displeji telefonu je vidět mnohem víc. Platí pro Waze i GM.

3) na muziku je to skvělé (používám Google music). Mnohem lepší kvalitu zvuku, než BT, dobře se ovládá.

Závěrem, pokud zrovna nechci pouštět muziku z Google music, raději šoupnu mobil do držáku a na Android Auto zatím peču. Ale jako koncept (zvlášť bezdrátový) se mi to líbí.

Marek.S

Marek.S 3

16.4.2018 19:31

maxipes: 1) chyba bude na vasom prijmaci, mne sa spusti aplikacia hned po starte (ford sync 3, s8+)
2) nevsimol som si ze by neco na display chybalo, pouzivam Waze a mal som za to ze je to 1:1 kym sa clovek nerozjede :-)

Inac, s updatom pre dalsie telefony to vidim ruzovo, ale o tom ze to zacne podporovat moje rok stare auto vazne pochybujem (aj ked wifi ma)

Ales.bucci

ales.bucci 5

17.4.2018 8:21

bohužel výměna rádia v řádu desítky tisíc je tomu trochu na škodu, bezdrátu fandím a doufám, že přijde brzy pro všechny

Maxipes

Maxipes -3

17.4.2018 9:16

no hlavně u spousty novějších aut se to radio dost dobře vyměnit nedá. Jde spíš o to, aby to bylo v nových autech už z továrny. Výrobce to samozřejmě moc netěší, bo vestavěná navigace a s tím spojené funkce jsou jednou s nejmaržovějších položek v příplatkových výbavách.

CHlebaCZ

CHlebaCZ 0

18.4.2018 13:26

jak je vyreseno nabijeni ? AA zere docela dost baterie. Radeji at pridaji vice aplikaci, misto toho vse blokují napr. carstream atd.

Kk.berry

kk.berry 0

20.4.2018 4:27

Nejsou už nějaké informace, kdy bude android auto oficiálně v ČR?

RSS (komentáře k článku)